Michelisz a mezőny közepén

2014.04.12. 18:09

A Citroënek sikerével zárult a túraautó-világbajnokság idei szezonjának első időmérő edzése. A francia gyártó versenyzői közül némi meglepetésre José Maria López végzett az élen, őt a címvédő Yvan Muller és a kilencszeres rali-világbajnok Sebastien Loeb követi.

Forrás: zengomotorsport.hu

Loebtől már bő egy másodpercet kapott a kvalifikáción negyedikként záró chevrolet-s Tom Chilton. Az ötödik-hatodik pozíciót szintén két Chevy-pilóta, a szerb Dusan Borkovics és a német René Münnich szerezte meg. Legjobb hondásként Tiago Monteiro zárt, aki a pole pozíciós időtől több mint két másodperccel lemaradva lett hetedik.

A Zengő Motorsport magyar pilótája, Michelisz Norbert a nyolcadik helyről, tehát a mezőny közepéről várhatja majd a holnapi első futamot - a második versenyen a harmadik rajtkockából indulhat. A Honda számára nem indult túlzottan jól az idény, hiszen Gabriele Tarquini autója a második szabadedzésen összetört, a rutinos olasz így a hétvége további részében nem tud kigurulni a pályára.

Az első futam vasárnap délután 17 óra 15 perckor rajtol, míg a második egy órával később, 18.15-kor kezdődik.