Győzelemmel kezdett Kiss Norbert!

2015.09.05. 15:18

Pole pozícióból indult, és rajt-cél győzelmet aratott a kamion Európa-bajnokság első szombati futamán Kiss Norbert. Az Oxxo Racing Axxyss Motorsport magyar pilótájának az esős idő ellenére is népes szurkolótábor szorított a Hungaroringen.

A hazai pályán versenyző Kiss már az első kör végén is mintegy két másodperccel vezetett, és a folytatásban is hiba nélkül versenyzett. A leintéskor 7,7 másodperc volt az előnye az idei pontversenyben is második helyen álló cseh Adam Lackóval szemben. A dobogó harmadik fokát a háromszoros Európa-bajnok német Jochen Hahn csípte meg.

Norbi a fordított rajtrács szabálya miatt a 16 órakor kezdődő következő versenynek a nyolcadik pozícióból vág neki.

Frissítés:

A második futamon Kiss Norbi ismét dobogóra állhatott, harmadikként ért célba, kiváló versenyzésének köszönhetően. A versenyt a német Stephanie Halm nyerte, megelőzve a cseh David Vrseckyt. Mivel Adam Lacko műszaki hiba miatt kiesett, így Kiss Norbert előnye már 93 pont.