Papírforma Le Mansban

2001.06.18. 13:12

A 69. Le Mansi 24 órás verseny az idén is az Audik fölényes győzelmével zárult, ahogy azt már korábban sejteni lehetett. Az idei egynapos összecsapás szinte végig zuhogó esőben zajlott, ám ez nem akadályozta a négykarikás autókat az első két hely megszerzésében. A dobogó tetejére a Frank Biela/Tom Kristensen/Emanuele Pirro trió érkezett meg a tavalyi győztes, a Joest Team színeiben, míg a második helyezést az Audi Sport North America legénysége, Laurent Aiello, Rinaldo Capello, és Christian Pescatori szerezte meg egy körrel kevesebbet teljesítve, mint a győztesek 320 köre. A harmadik helyre a 8-as rajtszámú Bentley érkezett meg, 15 körrel lemaradva a győztestől, a 4. pedig a Team Playstation Chrysler prototípusa lett a Beretta/Wendlinger/Lamy trióval a volánnál. Az LMP675-ös géposztályt az abszolút 5. idővel a ROC Auto csapata nyerte, az LM GTS kategóriában a Fellows/O'Connel/Pruett trió Corvette-je lett az első, míg az LM GT élén a Porschével versenyző Seikel istálló végzett. A verseny első száraz fél órája után a hírtelen csúszóssá váló útfelületen több nagy baleset tizedelte a versenyben maradók táborát, és többen műszaki hiba miatt kényszerültek a verseny feladására, így még a cél előtt jóval kiesett többek közt a két MG, az Audikkal versenyző félgyári gárdák autói, az edzés meglepetését szolgáltató, hollandok által vezetett DOME, és a rövid ideig vezető pozíciót őrző 7-es rajtszámú Bentley is. A verseny végére a két francia csapat, a DAMS, és a Courage is komoly műszaki problémákkal küszködött, ám mindkét együttes kivárta a verseny végét, és az utolsó körre még életet lehelt utolsó autóiba: ha gyalogtempóban is, de a két autó a pályán mozgott, amikor letelt a 24 óra, így legalább a célba érés sikerült.