Autók » Renault » 9 (1981-1989)

9 1,6 TD

Rémálom

Mikor állt benn a kereskedésben akkor egyszerűen belé estünk.Meg kellett venni.Hazavittük becézgettük nevet adtunk neki.Másnap indulni akartunk vele de nem indult be.Kinyittam a motorháztetőt.Azaz kinyittam volna ha nem szakad el a bowden.Mindegy, valahogy sikerült felpattintanunk.Ezután elképedve láttam, hogy csupa olaj minden alkatrésze, valami olajcső eldurranhatott.Szóltam a kereskedőnek, hogy nagyon nem oké a gép.Azt mondta biztos meghajtottam.Nem hiszem,hogy a 100 as tempo meghajtás lenne.Szóval kereskedő bevállalta, hogy megjavíttatja csak juttasam be hozzájuk a kocsit.Oké bevontattuk.Másnapra elkészült.Most már bátran mehetek.Elindultam haza, félúton beállt a motor és fekete füst hömpölygött a motorháztető alól jelezvén, hogy ott bizony kigyulladt valami.Mázlim volt mert el tudtam oltani.A tüzet az okozta, hogy most egy vízcső durrant ki.A Franciák ebbe a tipusba csak egy forráspont jelzőt tettek tehát meg sem tudtam volna előzni a motorbeállást.Megint szóltam a kereskedőnek aki bosszúsan annyit mondott, hogy ez benne van a pakliban annak aki használt autót vesz és most már hagyjam őt békén.Ezután vettem bele egy motort.Jártam vele egy keveset.Ez egy átkozott autó lehetett volt hogy az udvarban leeresztett több kereke is egyszerre.Mindig kidobálta az ötödiket.Beleuntam, beadtam egy kereskedésbe.Ott volt egy hete mikor szóltak hogy nincs víz az autóban.Elmentem, belenéztem és elképedve láttam, hogy ki van esve a motorból az egyik fagydugó.Nem értem, hogy tud nyáron kiesni.Megcsináltattam.Nagy nehezen sikerült eladni.Boldog voltam.Egyetlen jó oldala a fogyasztása latt volna de nem igazá tudtam kihasználni mert valami miatt sosem tudtam vele menni.

- Motor de abból kettő is

Már nem emlékszem

Fenntartási költség (1) Évjárat 1988