Autók » Citroën » Bx (1982-1994)

Bx 1.9 D

BiXi a DÖG! :D

Szóval... Ez az autó szerelem, a második. :) Az első is az volt, majd három évig egy Renault 11-es (Mami) volt a szívem csücske, őt sajnos már nem lehetett levizsgáztatni, hát kellett egy másik csoda. :) Ő lett az, a BiXi! Megmondom, először furcsán méregettem, úgy voltam vele, majd megszokom. Az előzővel is így voltam...:D Hazahoztam, kb. 3 napja, elkezdtem kitakarítani, közben jártam vele erre-arra, és nem kellett sok, hogy azt mondjam, ez igen! Autó a javából. 1.9es diesel mostorjával szántja az aszfaltot, a legjobban a ringatózása tetszik. :) Meg hogy leül, aztán feláll... :) Csoda egy gép. :)
Mi apukámmal amúgy is franciásak - ő legfőképp citroenes - vagyunk. :) Neki XM-je van, szóval a szervízzel nincs gondom, amit lehet, ő megjavít rajta.
Párom, aki inkább a német autókért rajong is azt mondta, az a legjobb benne ahogy leül. :) Úgy ringatózik az úton, hogy majd elalszik benne az ember, igazából csak erre kell figyelni. :) Azt nem hiába mondják, hogy az autóknak lelkük van, eddig én ezt igazolni tudom. Az előző is szemét volt, ha másik autót dicsértem előtte, nem is szabadott. Ez is elszórakozott velem, városba nem találtam azonnal se az egyest se a kettest. Ok, úgy voltam vele, nőből vagyok.. Istenem..:D Aztán ahogy elkezdtem kitakarítani, szeretgetni úgy igazán, csicsázni, azonnal másképp viselkedett. Rögtön tudtam hol az egyes és a kettes, nem volt vele gond. :) Szóval aki ilyenre adja a fejét, az készüljön, jobb ha megtanul kommunikálni vele, mert amúgy szemétkedni fog. :)
De amúgy nagyon megéri a pénzét, csak ajánlani tudom!

A baja csak annyi, hogy az előző gazdája nagyon csúnyán bánt vele, a jobb hátsó ajtót lezúzta, aztán lefényeztette, amin összeugrott a festék, elég csúnya. Mindegy, mert messziről nem látszik, később pedig le lesz fújatva megint. A hűtő ventillátor nem működik rajta, jelenleg naon meleg van bent, de azon dolgozunk, hogy menjen. :) Egyébként tökéletes állapotban van. A kárpitok nagyon szépek, csak itt-ott kiszívta a nap, de azon már nem lehet segíteni.

Nagyon remélem, hogy ő is olyan sokáig fogja bírni velem, mint az előző. :)

Képet majd rakok róla, ha össze lesz rakva és szép lesz, ha minden igaz, holnap csinálok. :)

- Még egyenlőre jól van.:D Annyi a hibája, amennyi baja lehet egy használt autónak. Ezt-azt meg kell javítani, de azok nem vészesek. :)

Édes apám, igazi Citroen mahinátor. :) Szerelőhöz biztos nem adom!

Fenntartási költség (5) Évjárat 1988
Előző autója? Renault 11 Következő autója? Vagy francia vagy német... :)
Verdikt (6.9/10)

Citroën Bx 1982