Autók » Land Rover » Defender 90, 110 (1983-1990)

Defender 90, 110 TD5

Drágán add az életed!

Az autóval 70 000 km-ig semmi gond nem volt, terepen verhetetlen. Előtte hosszú ideig volt egy Wranglerem, terepen a Defender jobb: ahol a traktor elmegy, ott a Defi is elmegy.
Fogyasztása tökéletes: ezzel a TD5-ös motorral városon kívül el lehet autózni 90-100-as tempónál 8.5 literrel, de városban és terepen sem eszik többet 10 liternél, tehát ez is tökéletes, veri akármelyik vetélytársát, beleértve a japánokat is.
Ereje is elégséges a 2 tonnájához mérten.
Kényelmét szokták kritizálni, én közel 2 m magas vagyok, jártam vele hosszú útra is, nem volt vele gondom, rugózása nagyon jó, stabil autó. Az állandó első hajtás biztonságérzetet ad a kanyarokban is.
Megsirattam a Wrangleremet is, de a Defender hamar kárpótolt.

Tehát eddig minden kiváló volna, imádtam ezt az autót.

És akkor jöhet a 70 000 km alatt előjött egyetlen hiba:

Kanyargós rossz minőségű úton haladtam szerencsére elég lassan, egyik kanyarban a kormány pattant kettőt balra, majd a következő kanyarban jobbra egy párat, a harmadik kanyarban pedig külön életet élt a kezemben a kormány: körbe tudtam forgatni jobbra-balra, az autó pedig haladt tovább egyenesen. 15 cm-re elsuhantam egy fa mellett és leparkoltam az útmenti árokban. Senkinek nem kívánom ezt az érzést, nagyon kellemetlen, pillanatok alatt történt, hihetetlen, hogy tekered a kormányt, az autó pedig nem reagál.

Kiderült, hogy a kormány összekötő kardántengely (alumíniumból van) megforgott a kormánymű ricnis tengelycsonkján. Emiatt lett irányíthatatlan az autó. Az autó törésmentes és „kókányolásmentes”.

Felhívtam a Land Rover vezérképviseletet, akik nem voltak túl segítőkészek, csak azzal voltak elfoglalva, hogy már lejárt az autó garanciája, ezért ez nem az ő felelősségük! Lekezelőek voltak és bizonygatták, hogy a termékük jó, és hogy sajnálják, hogy én rossz véleménnyel vagyok a Land Roverről, de ők nem tehetnek mást, mint, hogy ”kellemes hétvégét kívánnak nekem”, valamint a továbbiakban megvásárolhatom az új kormány összekötőt, szintén alumíniumból, ami további 70 000 km-ig valószínüleg jó lesz.

Örülök, hogy épp bőrrel megúsztam, mert előző nap vidéken voltunk a családommal, ahol a 100-110-es tempóval a hegyi kanyarokban könnyen elszállhattunk volna!

Nem vagyok japán autó-párti, de szerintem ők nem engedhetnék meg ezt maguknak. ( De hát ez LAND ROVER )

- Kormány kardántengely megforgott a kormánymű ricnis tengelycsonkján. Ezt bővebben is kifejtem! ( Land Rover Hungary szerint a termék jó! )

Land Rover versenycsapathoz.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2005
Előző autója? wrangler Következő autója?
Verdikt (4.1/10)

Land Rover Defender 90, 110 1983