Autók » Volkswagen » Golf (1974-1983)

Golf 1.8 cabriolet

Piknik-kosár GTI motorral.

Nem lehet nem szeretni, annyira klasszikus autó. Még nyoma sincs benne annak az igényességnek, ami a kés?bbi Golfokra jellemz?: A finom anyagok helyett rémes sötétkék plasztik borítja a belsejét, amit még szánalmasabbá tesz, hogy a b?r mintáján kívül még a varrást is megmintázta a derék wolfsburgi fröccsönt?.
A váltó pocsék, a karosszéria gyors kanyarokban ilyeszt?en csavarodik. Csukott állapotban 130 felett úgy süvít a tet?, mintha egy MIG-29 üldözne. Viszont olyan apróságok, mint a füthet? (üveg!) hátsó szélvéd?, a letekerhet? hátsó ablakok használhatóvá teszik az autót. Talán meglep?, de szinte elegend? méret? a csomagtartója. Egy jó kez? n?gyógyász egészen sok pakkot tudna betenni akár az apró csomagtérajtón keresztül is. Aki azonban nem szeret az autó mögött a sárban térdelni, az jobban teszi, ha lenyitja a tet?t, és a hátsó ülés támlájának lehajtásával fér hozzá a csomagokhoz.
Az autó legnagyobb pozitívuma az 1.8-as 8 szelepes GTI motor, amit egy katalizátorral gyengítettek 95 lóer?re. Mivel az autó könny?, ezért ez elég dinamikus, bár azért sportosnak nem nevezhet? menetteljesítményt nyújt. Mai szemmel nézve meglep?en alacsony fordulaton dolgozik, ennek köszönhet?en 200 000 km-hez közel sem t?nik lestrapáltnak. Magas fordulaton szép a hangja.

Egy ilyen autót nem lehet észérvek alapján megítélni. Használható, strapabíró, megbízható kocsi, de kit érdekelne, ha nem lenne az. Ez egy Golf I. kabrió.

- Elég elszomorító állapotban vettem: szakadt kézifékbowden, törött rugó, szeszélyes kedv? AC-pumpa, megvakult fényszóró, tömítetlen kipufogó. Mindez már a múlté. Cserben viszont sosem hagyott, és a motor/karosszéria korához és el?z? gazdájához képest meglep?en jó állapotban van.

VW Leitold.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1989
Előző autója? ezeröcsi Következő autója? Van egy másik is, de EZT nem fogom lecserélni soha.
Verdikt (5.7/10)

Volkswagen Golf 1974