Autók » Citroën » Xantia (1993-2001)

Xantia 1.8i Image

Stílus és elegancia

Imádom! Minden id?k legszebb autója: letisztult vonalak, diszkrét, finom elegancia. Semmi felesleges, agresszív vagy durva részlet. Stílusa, megjelenése - igazi egyénisége van. Hihetetlenül kényelmes, kezes, otthonos kocsi. Megfelel? teljesítmény, csendes motor, precíz váltó. Hatalmas benne a hely elöl (hátul kisebb, de az is elegend?) - a csomagtartó szintén szép nagy.
A menetkomfort természetesen csak hidro-s mércével mérhet? (tekercsrugósok kíméljenek)! :) Az ülések tökéletesek, menetzaj semmi, az akusztika viszont kiváló (igaz, a rádiót és minden gyári hangszórót lecseréltem, nyilván az is segít ebben). A kormánya, m?szerfala nekem nagyon tetszik, de tudom, hogy a mai gömbölyded, ezüstmetál, változtatás-kényszeres világnak nem - hát, legyen ez az ? bajuk.
Ez egy francia autó: szerintem inkább az érzelemnek, mintsem az értelemnek készült. Tilos ütni-vágni, koszosan vezetni, lelakni. Szeretni kell - azt meghálálja, egyébként hajlamos makrancoskodni. Tiszta n?... :)

- F?t?motor (bontottal cserélték), jobb els? ABS-jeladó (széria-hiba), akksi-csere meg a szokásos fogyó/kopó alkatrészek (olaj, gumi, fék, stb.).

Márkaszervizek és amat?rök messze kerülend?k!
CXmaniac és FeZ_ az index PSA-topicon: az igen! :)

Németh és Fiai, Körmend

Fenntartási költség (9) Évjárat 1994
Előző autója? Corsa Következő autója? Citroën Xantia II.
Verdikt (8.6/10)

Citroën Xantia 1993