Autók » Peugeot » 205 (1983-1998)

205 1,4 Cabrio Junior

Laza

Azért vettem mert olcsó, tetszik a formája, és van hozzá szerviz és szerel?, a többi majd elválik... De isteni érzés tető nélkül boldogan.

Négy évig volt nálam az autó.
KÉT nagyon fontos tulajdonsága volt:
1. Fantasztikus érzés vele menni, 15 fok felett, lehajtott tetővel.
2. soha nem hagyott ott, minimális szerviz igénye volt.

Amire figyelj oda, ha venni akarsz:
1. csak akkor vegyél, ha legalább 3-t hirdetnek.
2. a tető magában 50-80khuf, ha bontottat találsz (nehéz lesz) újonnan 100-200khuf
3. a karosszéria nem hajalmos rozsdásodni, de ha mégis, akkor az nem annyira olcsó (a kocsi árához képest)
4. a fehéret nem keresik, nehezebb eladni (de könnyebb venni)
5. az 1.4 pont elég mint motor, de az 1.6, 1.9 a brutál. Döntsd el, te milyen módon szeretnéd vezetni
6. legalább 6-t nézz meg vásárlás előtt,, nem csak eladót, ismerősét is
7. www.peugeot205klub.hu nézd, olvasd, kérdezd
8. én 4 év alatt kb 600-t buktam rajta, ami soknak tűnik, de ennyit szinte minden autón buksz. Ma ugyan ezt megtudnám csinálni úgy, hogy csak 200-t bukok.
9. ahogy a belsoseg.blog.hu -n írják, az első öregautódon bukni fogsz (nem azért mert át akarnak verni, hanem mert nem tudod, hogy ne bukj.
10. Ha nem lenne kisbaba és lenne időm használni, garázsom nemhasználni sose adom el...

- Vásárlást követő első hónapban: Amikor vettem volt/van némi javítani való rajta, de ez nem b?vült az elmúlt félvében, bár csak második autóként használom.
- Négy év használat után:
- JObb első ablkaot betörték, a fék a téli állásban (4-5 hónap) általában beállt, tavasszal mindig tisztitani kellett, kuplungszerkezet hiba (25e ft)

Dergez jó volt, valószínűleg még ma is jó, de nagyon elfoglalt és ennek megfelelően drága

Jacek jó, de időnként kérés nélkül megcsinál dolgokat, amitől duplannyiba kerül a javítás

Fenntartási költség (7) Évjárat 1988
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 220000