Autók » Seat » Cordoba (1993-2002)

Cordoba 1,4 CLX

Vegyes élmények.

Pár hónapot volt nálam az autó. Kifogástalan volt a külseje, akár egy frissen szalonból hozott autónak. A vásárlás után 2 héttel furcsa szelepszer? hang kezdett er?södni a motorból alacsony fordulaton terhelésnél. Egy üveg metabond megoldotta.
3 nappal az átvétel után repül?téren tilosban parkolva csak egy ismer?sömért beszaladva nem akart újra beindulni. Immobiliser. kb fél óra elteltével újra m?ködött azóta nem fordult el? újra.
Egyszer es?ben lett rakoncátlan, pár perc múlva egy lámpánál végérvényesen leállt nem lehetett újraindítani mert azonnal lefulladt. Szakadó es?ben mögöttem ezer autóval kellett letolnom a bels? sávból. Ez nekem megbocsáthatatlan b?n.
Mire odaért a haver a kötéllel hogy hazahúzzon, újra magához tért. Hazafele úton még vacakolt, aztán a probléma újra végérvényesen elfelejt?dött. Valszín? elosztófedél lehetett repedt és bepárásodhatott es?ben, viszont utána mégsem produkálta hasonló id?járásban a hibát.
Egy téli estén kinyitottam az ajtót bedobtam a táskát, majd becsuktam, eszembe jutott hogy bennehagytam valamit, de legközelebb csak 3 nap múlva nyílt ki újra az ajtó. Ja, a második naptól a jobb oldalit sem lehetett nyitni. Szerencse hogy 5 ajtós volt, bár a szomszédok biztos furcsán nézhettek rám mikor átmásztam a támlákon. Miután 3 nap múlva elmúlt a probléma, soha többet nem fordult újra el?.
Viszont az 1,4-es motortól nem vártam ennyit. A 60 ló kétségtelenül ott volt. Szépen húzott, városban és országúton is. Autópályán max. 185-öt mentem, nem volt szívem tovább nyomni, pedig még lehetett volna. Akkor evett 8,8 litert.
Egyébként komfortos autó, halk, kényelmes (viszonylag), nem zörgött semmi benne.
Az említett hibák miatt azonban nem bízok az autóban, magamnak nem fogok többet ilyet venni. Számomra fontos a megbízhatóság.

- Csak kopó alkatrészek, különösebb gond nem volt, illetve csak a fent említettek.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1995
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 142000