Autók » Skoda » 100, 110 (1970-1982)

100, 110 S 100

Lendület tornádó (:

Sokan az 1000MB-hez hasonlitjak, reszben igazuk is van. A szazas szeria kisebb valtoztatassal az 1000MB kasznijara epult. Az elso modelevekben meg a benzin betolto korul meg volt a kromdiszlec, fem kilincsek voltak az ajton, elol-hatul kitekerheto pillangoablakokkal. Ezek a kesobbi modellekrol elkoptak velhetoen az olcsositas miatt. Azonban ujabb elemek is megjelentek, ugy mint a muszerfal szelen az oldalablakra iranyithato legfuvok, a hatso ajtoba bekerult az letekerheto ablak sinje. 10 centivel megemeltek tovabba a bezinbetolto nyilasat. Minden ´evben´ mas lett, talan egy kicsit szurkebb.

Hogyan is kezdodott? Tobb havi osztondijjambol sikerult szert tenni egy ´72es kiadasu jarganyra. Amikor hozzam kerult teljesen szetszedtem es ujra lett ´epitve´. Azota lassan 13e izgalmas kilometer van mogottunk olyan kalandokkal, amiket mas autoval biztosan nem sikerult volna megelni. Szakado esoben a Mecsekben minta nelkuli gumikkal csuszkalas; negy szemelyes, tetoig rakott csomagos, jon a kamion, de nem gyorsulos elozes. Neha meg-meg allitanak, hogy nem-e elado vagy csak egyszeruen megcsodaljak.

Elonyok:
- Finoman es pontosan kapcsolhato sebessegvalto.
- Olcso bontott/uj alkatreszek, otthon egy kis hozzaertessel motorgeneral is bevallalhato.
- Rugos ulesek, amik nagyon kenyelmesek tudnak lenni.
- Aranylag alacsony fogyasztas. Orszaguton 5,5 Varosban 7 korul.
- Jol karbantartva, elmegy a vilag vegere is.
- Pillangoablakok telen paratlanitasra, nyaron szelloztetesre.

Hatranyok:
- Sajnos a 17kg/Le koruli teljesitmenyevel nem egy raketa, de ha egyszer megindul, csak a betonfal allitja meg. (:
- Melegedesre hajlamos motor nyaron 110es tempo folott, ekszijjal hajtott hutoventillator.
- A futesi rendszer megoldasa, mire elore er a levego a motorterbol epp csak egy kis fuvallat marad a meleglevegobol.
- Eros bal kanyarban omlik a benzin a betoltocsovon.

Ezen hibai ellenere megis ez a tipus a szivembe lopta magat.

- Kormanygep elkopott, kipuffogo szelepbol kiszakadt egy darab, szetcsuszott a gazbovden.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1972
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000