Autók » Fiat » Punto Classic (1999)

Punto Classic 1,4 Sporting

1,4 Sporting

2003 novemberében került hozzám ujonan. Pár 100 Km megtétele után gumishoz kellett fordulnom, mert rázott az auto kb 120 km/h sebességt?l fölfelé. Az akciós téligumi garnitúra ( amit a kocsihoz a szalonban kértem ) nem volt rendesen centírozva, 50-60 grammokat kellett korrigálni. Ezután minden rendben volt a kerekekkel. Tavasszal nyárigumival ilyen gond nem volt. 20000-es szervíz pont 1 éves korában történt, el?tte 15000 km-nél olajat kellett utántölteni. Gyárilag nem volt max-on, és mivel hosszabb útra indultam és már min.-on volt ezért feltöltöttem. Természetesen gyári olajjal ! 20ezres szervíznél az el?írt dolgokon felül a leveg?sz?r?t cseréltettem, futóm?vet ellen?riztettem a rossz utak miatt, illetve féket is néztek. Minden rendben volt.
Az autó jó tulajdonságai: Nagyobb kategóriákat idéz? felszereltség pl. digit klíma, ABS, ASR és ESP, Zseniális 6 sebességes váltó, ez az autó legjobb része ! A motor csendes, nagyon pörög, alapjárata rezgésmentes. Nagyon kényelmes a deréktámasz, sajnos csak a vezet?nek jár. City szervó izlés dolga, és szeretem. A fékek harapósak, bár nagyobb sebességr?l fékezve kicsit talán veszít a hatásból a túlhevülés miatt. ( Hátulra nem ártott volna szintén tárcsafék )
Rossz tulajdonság : Talán a futóm?ve kicsit kemény a magyar utakhoz, de egyébként stabil, jó partner a gyors kanyarokhoz és a sportos vezetéshez. Izzót cserélni komplikált az els? lámpatestekben. Apróbb zörgések, de én ezt is az utakra fognám...

- Semmi

Fenntartási költség (6) Évjárat 2003
Előző autója? Swift 1,3 Következő autója? Még nem tudom
Verdikt (6.9/10)

Fiat Punto Classic 1999 (1999 - 2005)