Autók » Volvo » 440, 460 (1988-1996)

440, 460 2.0 GLE

Legszebb autó

A Volvo 440 csodálatos elsö autó egy egyetemistának. Ha újra gyártanák még vennék is újonan egyet később. Kicsit sokat fogyaszt a két literes motor, de legalább elegendő az ereje. Nem egy sportkocsi, de fiatalos, kényelmes, elöl hátul hatalmas a tér.
Hatalmas csomagtér, ami a hátsó üléseket lehajtva már-már áruszállító kategóriába emeli a járművet.
A kocsi futóműve hagy a legtöbb kívánni valót maga után. Elöl megfelelő McPherson rendszerű, de a hátsó Panhard rudazatos megoldás a rossz minőségű magyar utakon nem elég biztonságos.
A váltó pontosan és simán kapcsolható.
A fék közepesen erős (elöl-hátul tárcsa), szerencsére eddig még mindig sikerült megállni.

Nagyon kellemes utazó autó hosszú távra. A komfort a klima berendezés hiányát leszámítva tényleg első osztályú.

A motor ereje veszített az erejéből. Az olajfogyasztás is nagy mértéket ölt.
A vezérműszíj egy elromlott feszítőgörgő miatt leesett a helyéről, így egész komoly szervizidőszakkal teltek az elmúlt hónapok. Szerencsére csak egyetlen szelep sérült meg, így a javítás is még a megoldható kategóriába esett. Hosszas kalkuláció előzte meg a döntést a javítás illetve a selejtezés között, az autó értékét figyelembe véve. Ami piaci áron kb. 300E Ft, a javítás maga jó 100E Ft. Végül a helyrehozatal nyert. A döntés helyes volt. Hisz a használati érték ennél jóval magasabb. Azóta is remekül szolgál a helyes kis gépkocsi.

- Kézifék kábel
- Első könyöklő, tárolódoboz fedél müanyaghab anyaga tönkremegy (13 év könyöklés)
- Ködlámpa
- Kipufogóvég letörés
- Kanyarstabilizátorok összekötő rúd - 6.000 Ft/db
- Csomagtartó teleszkópok kifáradása
- Önindító - 20.000 Ft
- Vezérműszíj feszítő görgő, szelep, tömítések stb. - 100.000 Ft

Fenntartási költség (5) Évjárat 1991
Előző autója? Következő autója?
Verdikt (6.1/10)

Volvo 440, 460 1988