Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1,4 IS sedan

Hűséges családtag

Már kisgyerk?c korom óta imádom a Hondákat, alig vártam, hogy egyszer nekem is legyen. Tartottam is attól, nehogy egy rossz vétel aláássa az eddig kialakult igen jó képet a márka iránt. Nem így lett, csak dícsérni tudom! Több mint 6 éve vettünk egy 3 éves sedant 1,4-es motorral, 85 000 km-el.
Jelenleg 169 500 van benne, 9,5 éves,de még javítani nem kellett semmit rajta. A megadott id?ben vittem szervízre ott a km szerint el?írtakat cserélték. Télen-nyáron használtuk minden nap, nagyon megbízható. Még mindig az eredeti akksi van benne, azon sem érz?dik, hogy jócskán benne van a 10. évében. A kipufogó hátsó dob és a két hátsó szilent lett cserélve rajta összesen a közel 10 év alatt!
A belseje is jó állapotú, az ülések nincsenek kiülve, a könyöklő és a kórmány ki van fényesedve, de hát a 170 ezer nem kevés.
Az 1,4-es 90 lovas motor se nem er?s de nem is gyenge, elég jól mozgatja a kocsit, miközben olyan 6,2 körül szokott lenni a fogyasztás vegyes használatban. Orszaguton, ha az ember nem tapossa, sokkal kevesebb is lehet, pl a tavalyi Horvát utunkon 4,7 lett az atlag, el?tte lév? évben is 4,8 megpakolva.

Most cseréltem le egy 2.0-es ACCORD-ra, amiről később írok beszámolót, most még gyűjtöm a tapasztalatokat.

Eddig volt jó pár autóm, de ilyen gondtalan, ilyen jó még soha.
Ez volt az első olyan autóm, amihez mindig örömmel mentem oda és ültem be, még korán reggel is. Igazi családtagnak számított, úgy is bántam vele, érzelmileg kötődtem hozzá. Most érzem igazán, amikor már nem az enyém.
Én csak ajánlani tudom másoknak is!

- Eddig szerencsére semmi javítás nem volt, csak a kötelez? szervizek.

Honda Flick Kft. Gy?r
Eddig korektül végeztek mindent, pontosak voltak, a telefonon eggyeztetett id?ben mentem oda, rögtön nekiálltak, lehet a váróteremben vagy a szalonban nézel?dve megvárni a szervíz végét, de amikor az volt a kívánságom, hogy a kocsi mellett szeretnék lenni és nézni mit csinálnak, arra is az volt a válaszuk, hogy természetesen nézhetem is. A számlára felírt dolgok ténylegesen el lettek végezve, és még baj nem volt a munkájukkal.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? Samara Következő autója? ACCORD
Verdikt (8.4/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)