Autók » Dacia » Logan (2004)

Logan Laureate

Félre az el?téletekkel

Bár még nem a tulajdonom az autó, de olvasva egy Suzuki Swiftet tesztel? ömlengéseit veszem a bátorságot írni. Mivel márkafügg? vagyok, (lásd népitélet:Dacia 1310TLX "Hálás öreg megérte...")már nagyon vártam a beharangozott "olcsó családi népautó" megjelenését. 2004 okt. 17-én az els?k közt próbáltam ki a Logant. A szalonban együtt voltak még a többi Renault-tal így jól össze lehetett hasonlítani ?ket. Családom (mind hárman) fels? közép kategóriás méret?, és azt tapasztaltam hogy a hátsó üléssor kényelme a Mégane, vagy a Laguna-hoz mérhet?. Beülve az embert elkápráztatja a helyb?ség. Ahogy egy 50-körüli házaspár-akik a Suzuki szalonból jöttek át-fogalmazott:"az ignis beférne hamutartónak". Elindulva szokásból taposva a gázt, 1-2-3 és 110-el haladtam, majd kénytelen voltam a kmh-t figyelve közlekedni. Köztudott hogy a KGST legcsendesebb autója volt a Dacia, de a Logan hozzáképest süketszoba. A "Román utakra készült futóm?" tesztelése érdekében megkerestem a gödröket, és valóban strapabíró a szerkezet. A család hátul a hárompontos övek biztonságában tobzódva csendben élvezte az utat, még a lányom sem szólt be egy-egy merészebb ívnél ahogy szokott. Igaz nekem csak KGST-s autóim és trabantom volt, de a Logan leny?gözött. A 2milla körüli mez?nyben magasra tette a mércét, méretei verhetetlenek a kategóriában. Ha pedig a 3év garanciát, és a 30 ezer2év szervízciklust nézzük (Suzuki a modern VVTi motorral 15ezer1év) remélhet?leg olcsó lesz az üzemeltetése is. Ezért szerintem ez egy nagyon jó árérték arányú autó, és mivel nem tartozom a "németautóbuzi" többséghez alig várom a kombi megjelenését. Tehát aki agyonfizetett Magyar alkalmazott mit én, és sajnos nem engedheti meg hogy 2milláért szappantartót, vagy csicsás presztizsautót vegyen, annak nagyon jó vétel.

- nincs

nincs