Autók » Ford » Ka (1996-2007)

Ka 1.3 alap

Az els? szerelem

Az els? autóm, és mivel a férjemnek Ford Focusa van, mindenképp Fordot akartam én is, csak kisebb kivitelben...így esett a választásunk a Ka-ra.
Nagyon örültem mikor hosszas keresgélés után rátaláltunk az egyik budapesti márkakereskedésben...de aztán jött a keser? csalódás, másfél hónapra rá. Nem, nem az autóval volt a gond, hanem az emberekkel: a márkakereskedésben 1 év m?szakit írtak ki rá, de az csak 1 hónap volt valójában! én pedig lazán és nyugodtan használtam nap mint nap, gondolván, minden rendben van vele. Mikor észrevettem, már le volt járva. Ha tudom, hogy 1 hónap van rajta, meg sem veszem!! A vizsga miatt féket kellett csináltatnom, 32000 -ért.
A másik, ami szintén felháborított, hogy mikor elkezdtem használni, észrevettem: a kilométeróra els? számjegye nem maradt a 3-as nál, hanem VISSZAFELÉ mozdult, ergo ezt is megmahinálták, vissszapörgették, tehát fogalmam sincs, hogy valójában mennyi volt benne.
890000 ft-ért vettem, viszont utána láttam, hogy ennyiért már extrább felszereltség?t is kaphattam volna.
Magát az autót nagyon szeretem, a gyerekeim szívesebben jönnek a Ka-val, mint a fullos Focussal.
A fogyasztása iszonyúan jó, tényleg alig eszik, pedig mindennap használom.
Viszont nagyon hiányzik bel?le a szervo, sokszor izomból kell tekernem a kormányt. Nincs benne rádió, kiszedte az el?z? tulaj, de ez apró hiba, amin viszonylag könnyen lehet segíteni. Elég lassan gyorsul, ez viszont érthet?, hiszen csak 1.3-as a motorja. Elektromos ablak és a klíma se lenne rossz bele, a köv. Ka-m csakis ilyen lesz, mert be kell vallanom, azért megszerettem ?nagyságát annyira, hogy nem is gondolkodom más típusban, csak a felszereltségben szeretnék többet.
Parkolni, közlekedni nagyon jó vele, a méretei kedvez?ek ilyen téren.
Összesítve: szép, jó, nekem teljesítményben is elég, magával a Ka modellel elégedett vagyok!

- Másfél hónap használat után fékpofa csere, munkadíjjal együtt 32000 Ft.

autószerel? az utcánkban.

Fenntartási költség (6) Évjárat 1998
Előző autója? Következő autója? Ezután is Ka-m lesz, csak jobb kivitelben.
Verdikt (6.6/10)

Ford Ka 1996 (1996)