Autók » Renault » Twingo (1993-2006)

Twingo 1.2 8V Klíma

Az új családtag

A barátnőm autójáról van szó, de én is elég sokat használom. Az a furcsa ebben a kis (de nem belül!) autóban, hogy megtagadja francia vérét. Magyarul nem lelkendeztet minket mindenféle bosszantó és jellemző franciás hibákkal, egyszerűen hibátlan (8V)! (ami a hibalistán van, az a kedves elődök nemtörödömségének maradványa volt) Persze, mint minden autó, ez is megköveteli a normális karbantartást (olajcsere, vezérműszíj + görgő (vízpumpa is!!!-azon is fut a szíj, kb. 13 eFt) gyertyák, stb.).

Ez egy jól felszerelt változat volt, van benne klíma, elekronyos ablak, távirányítós központi zár, 4 lufi, villanytükör, ködlámpa, metálfény, cd (sajnos az ABS 2000 előtt nem széria, ahogy a szervó sem, bár az nem gáz) Ez mindösszesen 99-00 évjáratoknál 870eFt és 1 Mft között megvásárolható, ennyiért igen szép, szervízkönyves példányok is vannak bőven! Ne ugorj bele egy kereskedői romba, magánembertől jobb vétel lesz (nem hiánycikk-találni gyönyörűt)! 13 évesen sem olcsóbb 400 eFt-nál, viszont azok a példányok spártai felszereltségűek, a régi motorral, szóval így használtan az értéktartása is igen jónak mondható.

Óriási előnye külméreti kicsinysége: ahol egy Audis vagy bármilyen autós "kolléga" csak sóváran bámul a parkolóhelyekre, hogy ide be sem férek, én már tudom, hogy ott az ÉN garantált és kényelmes parkolóhelyem! :)

A belső értékek sem kevesebbet érő jellemzői:
!!! Belül az összes ülést össze lehet dönteni egy IGAZI franciággyá !!! A hátsó üléspad is tologatható előre-hátra (csomag- vagy lábtér kell inkább), előre buktatható, sőt a két hátsó üléstámla is dönthető fokozatokban! Kényelmes az egész fotelzat, belül mindig mosolyogsz a vidám, színes és gömbölyded (és minden évjáratban más színű) kapcsolóktól. Van sok kis tárolórekesz, a fényképen bal oldalt látható fiókban kényelmesen elfér a pénztárca, cigi és kulcs, EGYÜTT! Van aprópénz tartó a váltóboxon (2000. év után már 2 db pohártartó), nagy térképzsebek (a klímásoknál fedetlen és kisebb a kesztyűtartó, a többinél nagy és zárható) plusz alul vana Trabant öröksége is benne: kis polcocska mindenféle limlomnak.

Amúgy a csomagtartós litervadászoknak csak annyit, hogy egy púposra rakott bevásárlókocsi teljes tartalma röhögve befér a relatíve kis csomiba... a 72-es Sony tv-m gond nélkül hazajött benne, a Cordobámba nem tudtam az Istenért sem beszuszakolni, pedig belül volt hely-csak hát ugye azok a fránya kicsi nyílások... és ez legalább egy rendes ajtón keresztül pakolható, nem úgy mint a Thaliában, ahol egy gyomormosásra emlékeztet az egész bepakolási hadművelet (vagy tetszés szerint Cordoba, ld. feljebb).... vagy olyan, mintha főtt virslit próbálnánk meg egy kulcslyukba tömni...
Persze épeszű delikvens nem ezzel vág neki a Szaharának.

Emóció? Naná! A barátnőm (már csak ex) és én is egyszerűen pervrz módon imádjuk: aranyos, szép, otthonos, kényelmes, megbízható, variálható, sőt:Twingo :) Aki a Twinit nem szereti, az biztos, hogy ROSSZ EMBER!!!

A klíma meg se kottyan a 60 szilaj paripának! Tényleg nem megy rosszul! (Schumacher is ezzel járhat otthon :))) Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki ésszerű fogyasztású, tágas kis rövidtávú (<200 Km) kocsit keres! kb. 100-ig meglepően fürge, onnan már lassabb a sebesség ívelése. Fogyasztása klímával sem lépte túl a 6.3 litert, vegyesben kb. 5.6-ot eszik a kicsike.
Nem elhanyagolható szempont a BIZTOSÍTÁS kérdése: 1149 cm3. Mond valamit? A kategória 1151 cm3-nél ugrik feljebb eggyel, szóval röhejesen olcsó a kötelező biztosítása.

Összefoglalva:
-francia létére igenis megbízható
-csekély fogyasztású, ugyanakkor agilis
-rendkívül kis parkolóhelyekre is befér, de belül tágas
-kényelmes
-nevetséges a biztosítása
-bőséges az alkatrészellátása
-formaterve nem elavult, mosolyt csal az arcokra még 13 év gyártás után is

Segítséget pedig a www.twingoklub.hu fórumán is kaphat a kedves felhasználó! Kedves, barátságos és segítőkész kis csapat! Twingosoknak kötelezővé tenném!

- Szinte semmi, csak a normál kopó alkatrészek (féktárcsa, fékbetét ...) Az előző HÖLGYtulaj hanyagságának volt köszönhető számos hiányosság és kis hiba (hátsó ablakfűtés nem ment-valami kretén elvágta a kapcsoló mögött a hátramenő vezetéket..., hátsó ablaktörlő UN BLOCK hiányzott a hátsó övekkel egyetemben-vettem bele a budakalászi Rönó bontóból, kifogástalan azóta..., számos felesleges luk vágása változatos helyekre a műszerfal tetején és egyéb kárpitokon(talán Sci-fi Hi-fi építése céljából)-Rönó bontó 1-3 ezer forintokért hibátlan kárpitok, burkolatok..., légzsákvisszajelző világított-levett akksisarunál az ülés alatti csatlakozókat széthúztam, megpucoltam és azóta semmi baja és még sorolhatnám, de semmi komoly hiba nem volt, csak a hanyagság az előző igénytelen, hülye tulajoknál), amit jórészt magam orvosoltam a garázsban.

Személyes szerel? ismer?söm (Kristol autójavító)

Én magam

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? Következő autója? ki tudhatja...
Verdikt (8.1/10)

Renault Twingo 1993 (2005 - 2006)