Autók » Suzuki » Ignis (2003)

Ignis 1,3 GLX

Pattogó VADÁLLAT

2004 novemberében vettük az Ignist. Egy Swiftb?l átülve ég és föld. Sokkal jobban össze van rakva, jobb anyagokkal, az egész jóval masszívabbnak tünt. Gondoltuk akkor... Az óta ami csak tud, az mind zörög benne, bár err?l nem csak az összeszerelés min?sége tehet, hanem a "fogtömés-kirázó" futóm? is. Megszokást igényel! Ennyi pénzért ne várjon sokat az ember, bár szerintem a Swift kevésbé pattogot. Persze minden probléma elszáll amint egyenesbe érünk. A több szaklap álltal feltün?en dinamikusnak nevezett 1.6-os Lianát 100-ig egyszer?en porig alázza. A fogyasztást én sokallom. Szerintem egy modern 1.3-as városban ne egyen 8-at. (Bár még a fater nem sokalja, addig nincs gond) Összességében nem volt vele komoly gond, ami volt azt garanciában megcsinálták. Kellemes kis autó, ha az ember tudja mit várjon t?le.

Egy kis adalék: Ha valaki arra vetemedne, hogy szervezett vagy privát gyorsulási versenyen induljon Ignisével, szerezhet egy kis plussz lóer?t/nyomatékot. Csak annyi a teend? hogy a biztosítéktábla bal oldali oszlopában alulról a második (piros) biztosítékot kiveszi. Ekkor a mutatók leesnek, meghal az egész m?szerfal, és elmúlik a szervó is, de valami csoda folytán a kis gép félelmetesen megtáltosodik. Érdemes kipróbálni. Ha egy ilyen hajtás után vsszakerül a biztosítékot, lehet hogy több visszajelz? is égve marad, de nem kell aggódni. Pár kilóméter meg néhán indítás-leállítás után minden hibajelzés megsz?nik.
Ja!!! Ilyenkor a kilóméret sem számolja! Jól jöhet az ilyen, ha szigorúak a szül?k, mint nálunk is...

- Nyikorgó els? ülések
- Elhajlott kalaptartó
- Szoruló jobb els? kilincs
- Szétugró váltóbovden

Ankers Kft. Orosháza
Elviselhetetlen egy népség, a dolgukat sem értik, barátságtalanok és gátlástalanul lehúzzák az embert a garanciális javításokért is. Érdemes kerülni ?ket!

Budafer Rt. Szentes
Korrekt, ?szinte kiszolgálás. Értik a dolgukat.
Mikor az Ignist vettük, nyertünk vele egy házimozit. Az eladó, aki átadta b?gött örömében...

Fenntartási költség (8) Évjárat 2004
Előző autója? Swift 1.3 gc Következő autója? Remélem Opel
Verdikt (7.3/10)

Suzuki Ignis 2003 (2003 - 2007)