Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1,4 iS

10 év imádat

1996-ban vettük újonnan egy b?n rossz VW Passát után. Már az els? néhány száz kilométer után nagyon szerettük, és ez csak fokozódott a kilométerek számával egyenes arányban. Igazából nem tudok rossz tulajdonságáról írni, hacsak a pörgetve kicsit hangos motort nem vesszük annak (nekem kifejezetten tetszik) de ez nem egy luxusautó és nem is volt drága 1996 elején kemény 2 300 000 Ft volt, ennyi pénzért nem volt vetélytársa. Ami igazán megtetszett az a megbízhatósága (még mindig a GYÁRI ékszíj van benne 170 000 km-nél) talán ha egy ég?t kellett cserélni a bal els? lámpában ennyi. Közeledve a 10. születésnap felé még mindig nincs rajta rozsdafolt, pedig használtuk es?ben, hóban, fagyban mindenhol! Szerviz igény az nem sok csak a nagyobb átvizsgálások alkalmával illetve a vezérm?szij csere (100 000 km) esetén lett márkaszervizbe hordva. A többi alapkarbantartás mi végeztük itthon olajcsere (10 000 km), fékbetét csere.
Most párszót a belsejér?l, még mindig kit?n? állapotú dacára az elmúlt tíz évnek (nézzenek meg egy tíz éves Astrát). A m?anyagok puhák a kárpitok úgyszintén nincs fakulás vagy repedés.
Az autó motorja a másik meglepetés (1.4, 90 Le) ami könnyedén viszi a 4 kg híján 1 tonnás felépítményt, ha pörgetjük akkor pedig tempósan is lehet vele haladni. Átlagfogyasztása úgy 6-6.5 l körül alakul, ez köszönhet? a viszonylag hosszú 5. sebességnek is. (Annyi a fogyasztása, mint a Peugeot 206 1.4 HDI –nek amit 1 évig használtam mint cégautó nem ment az istenér se 5.5 alá de akkor már nagyon finoman kellett vele menni).
Hiába 10 év és 170 000 km még mindig szeretjük, jobban mint a Toyota Avensis-t amir?l van mit írnom de ez már egy másik történet.

- Semmi!!!!!!!!!!

Honda Steba Pécs

Saját Magam

Fenntartási költség (10) Évjárat 1996
Előző autója? Passat Következő autója? Honda Civic / Accord
Verdikt (8.5/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)