Autók » Lancia » Beta (1973-1986)

Beta 2000 ie

Végtelen szerelem

Régen történt, 1998-ban. Szerelmünk egy hideg februári napon kezd?dött, akkor pillantottam meg egy parkolóban. Lapos gumiját lágyan ölelték körbe a lehullott falevelek, szenvedéllyel védték a jég szorításától. Megmattult sárga "b?rét" mintegy májfoltrendszer gyanánt kisebb-nagyobb világos területek tették még izgatóbbá, kívánatosabbá. Nem mondom, hogy villám csapott belém. Mert agyonsúlytott. Az a fenék! Azok a szemek! Hátul is!
Áprilisig ábrándoztam egy légyottról, kívántam azokat a formákat. Szerettem volna beljebb kerülni, a m?szerfal, az ülések és a kutyaszállításra (talán) alkalmas hátsó kínpad látványa megbabonázott. Na és az, hogy "2000 ie".
Kicsivel kés?bb eladtam Suzukimat, és levelet írtam szerelmem gondvisel?jének. Kikértem ?t.
Langyos tavaszi vasárnap volt, babgulyás és mákos guba volt ebédre. Alig ettem néhány tányérral, olyan izgatott voltam a délutáni randevú miatt. De eljött az id?!
Sokat fizettem érte, de az enyém lett. A próbakör alkalmával kis híján rókab?r huzattal kárpitoztam át az interieur-t, oly er?vel indultunk meg és oly er? szabadult fel minden váltás után, hogy Suzukihoz (még leírni is szégyellve és fanyalogva írom ezt a típust) szokott gyomrom nagy küzdelem árán tartotta meg tartalmát.
Hónapokig tartott a rózsaszín köd, minden kisebb és nagyobb betegségét szeretettel gondoztam.
? hálából figyel? és irigyked? tekintetekkel jutalmazott, Balaton, Gy?r és még ki tudja hol, amerre csak jártam.
Nem tudtam, hogy súlyos beteg, hogy napjai vannak csak hátra. Kicsivel kés?bb már nem is kelt fel, nem kellett neki benzin sem, akkumulátor sem. Szép csendben álomba merült. Azóta is siratom, azóta is szerelemmel gondolok rá, azóta is lúdb?rzök, ha nevét hallom: "Lancia Beta Coupe 2000 ie". Barátaimnak legendákat mesélek róla, talán kicsit többet is mint a valóság.
Még mindig imádom, bár már csak az emlékét. Azóta is kersek egy hozzá hasonlót, hogy újra beteljesedhessék szerelmem, de hitványnak látok minden mást, ami nem ez: "Lancia Beta Coupe 2000 ie".
Nem kellett jó állapotú HPE, nem kellett ezerhatos kupé, nekem ? kell: "Lancia Beta Coupe 2000 ie".
Tudom, hogy a hátsó üléssor csak tréfa, hiszen ki tud egy percnél tovább ülni félrehajtott fejjel, úgy, hogy közben törökülésben ül?
Tudom, hogy folyamatos orvosi felügyelet és ápolás, rengeteg türelem és szeretet kell hozzá.
De tudom azt is, hogy hihetetlen élmény vezetni, ahogy kinézel a lehúzott ablakon az emberekre, vigyorogni támad kedved, mert ?k bámulnak és irigyelnek.
Azt hiszem mindent tudok róla.
Ha valaki lát egy eladó kis autót, amire ez van írva: "Lancia Beta Coupe 2000 ie", kérem, értesítsen. Indulnék már leánykér?be!
30/5097449

- H?t?vízlereszt? dugó a blokk alján, világítás, féltengely, gömbcsukló, kipufogó, tet?ablakt?mítés és még sok apróság.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1984
Megbízhatóság (3) Vezetett km 20000