Autók » Fiat » Punto (1993-1999)

Punto 1.7 TD60

Diesel Punto! Forever

Üdvözlöm, örülök,hogy elolvassa ezt az apró beszámolót!

Nagyon megszerettem ezt a kis diesel autót, sajnos a rosszhíre megelőzi, de én ebből a rossz-ból semmit sem tapasztaltam! Munkám révén aktív igénybevétel alatt van a kis autóm. Csak hozzávetőlegesen megjegyezném, hogy több mint 2 éve vagyok vele pizzafutár, kollégám már hazavágott 2 ladát és egy 3-as golfot ezzel a melóval...hát és ő kevesebb km-t megy egy nap...ez csak egy kis összehasonlítás volt!
Eredetileg csak megvettem ezt az autót, majd továbbadom céllal, de megszerettem, kényelmes, a baráti társaságomban elég sok magas ember van és sokszor utaznak velem hosszabb utakra is(1000-1500km)! Kényelmesen elfér benne 5 ember, elől és hátul is!! A csomagoknak is van bőven hely (megjegyezném, hogy nem arra gondolok mikor a kis fiatal suhancok telirakják mélyládával a kocsit és panaszkodnak hogy nincs hely!!itt van bőven hely!!! És mélyhang is van!). Lehajtott ülésekkel óriási raktér keletkezik, eddig volt szerencsém egy átlagos hűtőszekrényt, mikrosütőt, számítógépet és monitorját(17"), autómata mosógépet, valami valami gyümölcscentrifugát és egy 55cmes tévét egyszerre elszálítani vele!!! Ha valaki nem hiszi ne higye!
Mások szerint szar hangja van....véleményem szerint nem hangos és nem kerregő, alapjáraton hallani azért hogy diesel, de menet közben nem! Amíg meg nem ismertem én benzines párti voltam ezelőtt 1,1-es lanciámnak sem volt halkabb hangja! Sőt bizonyos tempósabb vezetés mellett nagyon kellemes erőteljes hangja van! Egyszerűen élvezhetően lehet vezetni, igaz a 63 ló ami megmozgatja néha kevésnek tünik, de meglepő kis erőgép ez, eddig legerősebb autó amit 201m-en odavertem egy 1,2-es 75LE-ős Clio volt. De hogy megemlítsem a Puntók következő generációjával is felveszi a versenyt! Gondolok itt a 2b-s modelre is az 1,3 MJet-re 72-75 lovasra, fej fej mellet értem be a célba többször is. Sokan előitéletekkel ültek be ebbe a kis dieslebe, és lám egyre több ismerősöm vett azóta ilyen kis szörnyet! :)
Mindenapos használatban van, csak az utóbbi 1 éveben sikerül t garázst felhúznom a számára! Ezt azért említem meg,mert az alján még a rozsda nyomai sem látszanak! Ellentétben már korabeli vagy fiatalabb autókkal!!!!! Nem hiszed akkor nézz utánna!
A fogyasztása városi használat mellett nagyon baráti 5 és 5,5,de ha országútra kerül a 4 literrel is beéri, igaz én fiatal vagyok és ritkán vezetek 80-100km/h-val szerencsére 130-140es tepónál és folyamatos gyorsításnál sem eszik többet 6,3-nál! :)) Azért jelöltem be a 4,5-es fogyasztást mert ha normálisan közlekedik vele az ember és nem pörgeti és padlózza tényleg annyi a reális fogyasztása,igaz sokan nem tartják a véleméynem, de számít az is, hogy mennyire van odafigyelve erre a kis autóra! Én 8000km-enként cserélek olajat (Valvoline 10W/40). Ez is számít, hogy jó legyen a fogyasztás és hogy kitartó és erőteljes maradjon a motorja!!!!
Egy szó mint száz ha odafigyel az ember rá akkor meghálálja!!
Tudom ajánlani a következő honlapot! www.puntoclub.hu itt megtalálható vagyok, mint aktív puntoclubbos, ha bárkinek kérdése van szivesen segítek!

Baráti üdvözlettel.: DESQE

- Nemsok szervizelni valóm volt eddig,pedig nagyon durva igénybevétel alatt van. Az előírt olajcseréken és a vezérműszíjcseréken kívül csak a hátsó lengőkaroknak a csapágyát,első fékbetétet és fékcsövet, olajteknő tömítést, vízpumpa csatlakozó csövének a tömítése, izzítógyertyák (ez 107000km-nél volt cserélve), generátor (sajnos megrepedt és vizet kapott,valószinűleg valami felverődhetett..szerelőm szerint), hátsó kerékcsapágy (eddig csak a vezető oldalit kellett,a másiknak még semmi baja). A szervizelések legjavát 150000km után kellett eszközölnöm, nagyon sokáig bírták a gyári alkatrészek! Árakat azért nem írok mert a legjavát magamnak csináltam,komolyabb szereléseket pedig egyik maszek autószerelő barátommal!!

Fiat Jászberény Márkaszervíz:
Ide csak egyszer mentem,többet soha!Nagyon szemét szerelők! Senkinek nem ajánlom őket!!

Renault Jászberény Márkaszervíz (Frózer Autóház Kft.):
Nagyon korrekt autószerelők! Őket szivesen ajánlom.
Ha lehet azért a saját szerelőmmel szereltetem a kocsim, de ha nem ér rá akkor ide viszem!

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? Y (2000.évjáratú) Következő autója? Nem akarom lecserélni,ha mégis ismét ilyen Puntot veszek!!
Verdikt (8.7/10)

Fiat Punto 1993