Autók » Isuzu » Trooper (1998-2003)

Trooper 3.5L V6 4WD

A Nagy Fehér

Sok neve van. Isuzu Trooper (Isuzu tervezte), Opel Monterey és itt Ausztráliában Holden Jackaroo. Masszív alkatrészek jellemzik, ami nem csoda hiszen az Isuzu főleg teherkocsikat gyárt. A terepképességei nagyon jók, igaz egy számmal nagyobb lábakat kapott. Az enyém manuális váltós és a 3.5l-es benzin motor (6VE1) figyel benne. A motor talán túl finom szerkezet egy ilyen kocsihoz; jó sok szenzor van rajta, sőt az Amerikában 4 (!!!) lambdaszenzor okoskodik a vezérlésnek. A motor kellően nyomatékos terepen is, akár igen mély homokban is jól megállja a helyét - felezőt csak ritkán kell kapcsolnom. Ez a kocsi nem egy díszterepjáró (mint pl. X5 és társai) bár sokat csak aszfalton használnak, plusz nagy és szerintem formás is, de csak kengururáccsal. Rács nélkül kicsit buta arca van.
Az egyetlen gyengesége hogy iszákos. 11.3-17.5 literig minden volt már, de az átlag 14-15. Bár ez azt hiszem nagyon függ attól hogy hol tankol az ember (Ausztráliában...). A 11.3-es rekord fogyasztást egy BP kút útán értem el.
A kocsi nagyon megbízható - sok kihalt pokoli forró és távoli helyen jártunk már vele gond nélkül. Kapott egy K&N légszűrőt meg irídium gyertyákat. Egyedül a klimakompresszor tárcsájának csapágya döglött meg (oké, csak kicsit zajosabb lett) egy nagyobb patakon történő átgázolás után, bár ez a korához képest nem nagy hiba. 10 ezer kilométer után mértem 2dl olajfogyasztást ami nagyon frankó azt hiszem, ahhoz képest hogy 230 ezer km-el vettem. De fontos megjegyezni hogy a motor igényli a szervizintervallumok betartását - erről főleg a Trooper meg Jackaroo fórumokon lehet meggyőződni. Szeretem ezt a gépet; fehér színben fekete ablakokkal és fehér feliratos gumikkal nagyon határozott jelenség, érződik a tömeg :-) . Ha az Isuzu ismét belefogna egy hasonló kocsiba V8-as motorral akkor arra lehet beneveznék. A mellékelt képeken a természetes élőhelyein figyelhető meg :-)

- A klimakompresszor tárcsájának csapágya.

Én javítom ha kell.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1998
Előző autója? Probe Következő autója? Valami ilyesmi.
Verdikt (7.1/10)

Isuzu Trooper 1998