Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra Classic II Caravan 1.6 twinport

BKV kék gépszöcske

Kezdem avval, hogy jól döntöttem. Miután kiszálltam az öreg dízelekből és nagy nehezen rászántam magam egy új autóra, megvettem hitelre egy Daewoo Kalost. Ez volt az első jó döntésem és nem is csalódtam benne(lásd: http://totalcar.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=45774 ). 3 év után aztán eljött az idő, úgy gondoltam megveszem vágyaim netovábbját egy Kombi autót. Az árakat, felszereltségeket na és a megbízhatóságot figyelembe véve megvettem az Opelt. Ez volt a második jó döntésem. Aztán 3 hónap után rájöttem nem volt jó döntés, hiszen kiderült nagyon nagy családos leszek (ikrek jönnek). Szóval a szülést követően (6 főre nőtt a család) kicsi lett az autó, így fájó szívvel meg kell válnom tőle. No de a lényeg: kb. 10 hónap alatt alig 10.000 km. tettem bele. Eddig hibátlanul működött, teljesen megbízható. Ez az 1.6-os twinport motor jól húz, szépen muzsikál. (vezettem 1.4-et is, elég gyenge az 1.6.-hoz képest). Nagyon jó az útfekvése, rendkívül stabilan veszi a kanyart, a manővereket. A belső nem zörög, a motor és tulajdonképpen az egész autó nagyon halk. Úgy gondolom 5 fő termetes ember, csomagokkal jól elfér benne, bár én biztonság kedvéért rakattam rá vonóhorgot. Megpakolva futóval is nagyon stabilan, jól ment. A fogyasztás átlagosan 7.5, hosszú úton 6.5, persze városban képes 8-at is enni, igaz ehhez dugó is kell. A manuális klíma rendkívül hatékonyan működik. Míg a kalosnál folyamatosan működtetni kellett, hogy legyen hatása, ebben bizony néha ki kell kapcsolni, különben megfagy az ember.
Összességében fájó szívvel válok el tőle, hiszen, ezen rövid idő alatt nagyon megszerettem. Azt hiszem, ha nem lenne nagy a család, akkor ebben öregedtem volna meg. Most az újból visszalépek egy picit és beszerzek egy 4 éves Hyndai Trajet 2.0 crdi-t.

Olvasgattam a többi ítéletet és úgy érzem meg kell védenem ezt az autót. Szóval sokan panaszkodnak az indításra (10-ből, 7-szer indul stb),: kérem szépen 10-ből 10 , sőt 100-ból 100, bár az igaz, hogy többnyire nem pöc-röfre indul, de 1-2 max 3 másodperc után szépen muzsikál a motor. Mi az, hogy olajfogyasztás? Tény és való sok helyen írnak róla, de én ez idő alatt nem tapasztaltam, IGAZ több se lett benne.
Sokan szidják a gyári gumiabroncsokat. Nos, aki nincs megelégedve a Dunlop gumival, az meg is érdemli.
Olvastam, hogy a fűtés se kimondottan jó. Nos lehet az én szöcském egy különleges szerkezet, de az eddigi autóimhoz képest ez fűt a legjobban. Volt Trabantom és kispókim is, de nem ezeket vettem alapul. Ugyan olyan jól fűt mint egy Octávia, Fokus, vagy Transit.
Az 1.6-os twinport véleményem szerint rendkívül erős motor. Nyáron futóval, telipakolt állapotban és persze klíma használatával 130 km/h-val végig suhantam az M5-ön 5-ös sebesség fokozatban. Se visszaváltás, se erőlködés, és még előztem is ha kellett.
No mi van még…., ja igen a gyári riasztó. Központi záras, mozgásérzékelős, motorblokkolós tökéletes szerkezet. Eddig minden rendben volt vele, rendeltetésszerűen működik.
Hogy azért én is megerősítsek egy hibát, bizony az üzemanyagmérő szerkezet bizony talán fél tankig megbízható, utána a villogásra kell hagyatkozni. Ha el kezd villogni még van kb. 70 km.-ed.
Ismét összegzek: Bárki bármit mond: Nem csúcskategória, de szerintem egy megbízható, kimondottan jó autó!!!!!!!!!

- A csomagtartó takaró műbőrből az egyik merevírtő rúdnál, szétjött az összepréselt, vagy ragasztott bőr.

Nem kellett, tökéletesen és hibátlanul működött a gépezet.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? Kalos 1,2 Következő autója? Hyndai Trajet (95%), vagy vmi 7 személyes
Verdikt (8.5/10)

Opel Astra 2004 (2005)