Autók » Alfa Romeo » 156 (1997-2005)

156 1,8 GTI

Érzelem - Itália - nő - piros autó

Középkorú hölgy férje mellé kerül(t) kiküldetésbe külföldre. Kislány kora óta szeretett volna egy "Piros Alfát" hát most megvehette. Otthon ülő feleségként más dolga nem volt mint barátnőzni, kirándulni. Ötvenes nő léttére hajtotta az Alfát mint egy 18 éves. Szegény kocsin minden elromlott. A márkaszervízben már a portás is nevén szólította annyit járt oda. Nem bánt durván a kocsival, nem törte meg, de férj (jó) fizetésének egy része bizony az ALFA szervízbe került havonta. A magas fogyasztással semmit se tudott kezdeni a szervíz a három év alatt, és szerintem annyi elektromos + számítógép javítást végeztek rajta mint egy kerületi PC szervíz egy hónapban. Az első ajtók lógását se tudták megszüntetni pedig sűrűn javították. A szervíz drága volt, csere autónak azért Ők sem Alfát tartottak. Ha megrendeltek egy alkatrészt, akkor a visszarendelt időre nem az az alkatrész jött meg a központi raktárakból. A hölgynek volt egy álma, olyan élethelyzetbe jutott, hogy ezt az álmát három évre megvalósíthatta. A férj három évig finanszírozta ezt a pénzpocsékolást, majd a vételár 55%-ért eladta az autót és "anyu" kapott egy B kategóriás dízel, automata Mercedest.

A szerett? kérdéshe legszívesebben 1-est írnék, rüheltem mert sok munkám volt vele, de a kocsi tulajdonosa - a hölgy - imádta.
Ezt a kocsit racionális okból nem szabad megvenni. Az élet viszont nem csak értelemből, hanem érzelemből is áll. Akinek a túlburjánzó érzelmei mellé megfelelően vastag pénztárcája is van annak egy ilyen piros Alfa, maga a beteljesülés.

- Elromlott rajta (majdnem) minden ami elektromos. Elromlott - többször - a fedélzeti számítógép. Ajtó tartó zsanérok, csapok "leültek", lötyögtek, csere. Fékek, kerékbeállítás. Üzemanyagvezeték csere. Hátsó lámpatest csere.

Márka szervíz.

Maszek.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2003
Előző autója? Multipla Következő autója? MB B
Verdikt (4.8/10)

Alfa Romeo 156 1997 (2002 - 2005)