Autók » BMW » Z3 (1995-2003)

Z3 1,9

egérautó

update:
A napokban tettem bele egy E30 nagyházas sperrdiffit és hozzá e30 325i féltengelyeket, azóta sokkal élvezetesebben lehet vele kanyarogni..

-------------------------------------------------------

Régóta nézegettem a Z3-at, tetszett is meg nem is, aztán eladtam az E36 cabriómat, és mivel nem találtam megfelelő utódot, vettem egy Z-t próbaként. Eddig nagyon bejött. Kanyarban simán veri az e36-ot. Az ülés lehetne egy kicsit még lejjebb, akkor nem érezném azt hogy rajta ülök, nem pedig benne...

Ami nem tetszik:
a barom első tulaj nem rendelt bele első ködlámpát és külső hőmérőt. Ködlámpát megoldottam, de hiába vettem bele hőmérűt, compact nagyboardot sehol sem találok. Gyárilag nincs hozzá bőr könyöktámasz (már dolgozom az ügyön), ritka belőle az elektromos tetős, sajnos ez sem az, mondjuk nem annyira ciki mint egy 3-as cabrióból kiugráni, mert ezt bentről is lehet nyitni-csukni... Manuális klíma 99-es kocsiban???? gáz... Nekem kell bele a nagyboard, digitklíma, elektromos tető!!!!

Ami tetszik: nem jön szembe percenként egy iker :-) futómű hibátlan, nem lehet nem szeretni... olcsó hozzá minden cucc, e36 compact alváz, hajtáslánc, E30 hátsó futómű, E39 ködlámpa, szóval lehet variálni a bontóból szépen.. Napról napra jobban tetszik, ha találok egy sérültet, lehet hogy építek egy ilyet V8-as motorral...

ja és hogy miért egérautó? haverom monda, hogy az 1,90-es magasságommal úgy nézek ki mint a rajzfilmből a nagyfejű kisegér a kis kocsijával mikor száguldozik és kanyarog öszevissza :-)

08.07.12: a kezdeti száguldozásból átmentem normális használatba, és így 10-ről a fogyasztás is visszament 8-ra.

Elolvastam az összes Z3 ítéletet, párhoz fűznék véleményt, remélem nem sértek meg vele senkit:

Istenek fegyverzete:"az összes út kirázta az M-es futómű lelkét " - azt nem hiszem, mert a 2 literesben olyan sose volt :-)

Z3-as 11 évesen: „Imádom,h. olyan szép „hot road”-os formája van!” - ezek szerint nem tudod mi az a hot road, de sebaj, itt megtudod: http://en.wikipedia.org/wiki/Hot_rod

Többszörös felhasználó véleménye: „A kasztni az problémás ! ” - ez érdekes, mert minden eleme csavarozva van, még a hátsó sárvédő is, magyarán egy gyengébb karambolnál a javításhoz elég egy 10-es racsniskulcs a kocsi szétszereléséhez, nem kell vágni, heggeszteni...
„hátsó lengőkar elgörbül , csak újat kapsz és azt is 180 e Ft-ért !!!! nem jó hozzá az E36-csak a compact” -na meg ugyebár az E30, amihez minden van fillérekért..

Gyönyörű Bakancs:
„Olyan alacsonyan van az ülés, hogy szinte benne érzed magad a forgalomban” - én vettem a fáradtságot és megmértem, pont olyan alacsonyan van az ülés mint egy compactban mikor a középső karral leereszted..

„M kormány és váltó, ez utóbbi sokkal precízebb, mint az alapváltozat” - nincs olyan hogy Z3 1.8 M-es váltóval, M váltója csak az M roadsternek és M coupe-nak van. Neked csak a váltógombon lévő embléma M-es, de örülök, hogy egy emblémától precizebb lett a váltás :-) az enyémben is ilyen van, de nekem nem hat ki a váltásra ..

„Létezik egy M Roadster Coupe változat is ami nem kabrió és nem csapott a háta.” - teljes a képzavar, Z3-ból van roadster és van coupe, és mindkettőből volt M-es változat is. :-)

Ha már így benne vagyok, akkor már leírom a teljes motorpalettát, hátha valakit érdekel...
Z3 roadster

M EU S50 97/09 - 00/07
M EU S54 00/08 - 02/05
M USA S52 97/10 – 00/07
M USA S54 00/08 - 02/05

07.22: index.hu-n csináltam egy Z3 forumot, hátha tudunk valami z3 talit, csinálni, vagy esetleg valakinek valami segítségre van szüksége... itt található: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180370

- még semmi... vásárlás után szűrő, olaj, fékbetét cserével kezdtem...
- update: a következő hibák jöttek eddig elő:
- ASR vezérlő megdöglött, bontottan 45.000 (Kasza mesternél volt csak), maga a csere nekem 2 percig tartott hibakód resettel együtt.
- Első lambdaszonda, egyelőre adtam neki egy bontottat, de szerintem előbb utóbb ez is megérik egy cserére.,
- Fékbetét csere is volt, de azt azért nem nevezném elromlásnak :-)

én szerelem

oooo (Balázsi Péter) mint telefonos segítség :-)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1999
Előző autója? 318 cabrio Következő autója? M3
Verdikt (7.6/10)

BMW Z3 1995 (2000 - 2002)