Autók » Ferrari » F430 (2004)

F430 -

Fenevad

Az autot tavaly nyaron vettem itt Dubai-ban, mivel 8 eve itt praktizalok orvoskent. Az autok fele annyiba kerulnek itt,mint Magyarorszagon, mivel ez dollar relacios market, es az autoarak nem kovetik a dollar gyenguleset.Raadasul az Emiratusokban abszolut semmilyen ado nem letezik(nincs AFA, szja ,stb.)igy netto aron veheto meg minden,a benzin pedig kb. 80 Ft/liter 2008-ban. Ujkent egy ilyen auto itt kb 20 millio Ft-nak megfelelo Dirham, harom evesen ennek a fele.

Korabban egy indiai nemzetisegu (itt a lakossag 82 %-a kulfoldi vendegmunkas) uzletembere volt a gepkocsi, kituno allapotban vettem tole. Muszaki gond nem volt meg vele,csak olajat es fekbeteteket +tarcsat kellett cserelni. Mivel ez nem keramia,eleg gyorsan kopik, es egy vagyonba kerul a csere! A szerviz csillog-villog, ezt leszamitva katasztrofalis, kizarolag a szubkontinensrol szarmazo vendegmunkasok dolgoznak "szerelokent", szerintem semmilyen kepesitesuk nincs, legfeljebb a Hindustan Ambassadorhoz ertenek.

Amugy nagyon szeretem vezetni a gepet-mar a tudat, hogy garazsomban all nagy orommel tolt el- de nem egy kenyelmes utazoauto, nem hosszu utakra valo limuzin! Rugozasa gyakorlatilag nincs (szerencsere a vilagon talan itt a legjobbak az utak), a hangja pedig brutalis.

Sajnos a szigoru korlatozasok (5 km-enkent sebessegmero kamera van) , es az allando forgalmi dugok miatt nem nagyon lehet vele szaguldozni, bar nehez megallni, hogy ne nyomjak neha egy jo kis padlogazt...

- Eddig szerencsre semmi.

Dubai, a Mall of the Emirates mellett.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? 6 Következő autója? ?
Verdikt (6.9/10)

Ferrari F430 2004 (2009)