Autók » Renault » 11 (1983-1989)

11 1,6 GTD

Mami, a francia hölgy!

Nekem a Renault 11-es első (kezdő) autónak lett véve. Megmondom őszintén első ránézésre furcsán tekintettem rá, valahogy nem igazán nyerte el a tetszésemet, de aztán az idő eltetével egyre jobban megbarátkoztam vele. Nem is kellett hozzá sok idő, csak pár hónap. Két éve rójuk az utakat, közösen, még mindig. Nem áll szándékomban megszabadulni tőle, mert szerintem a leghálásabb autó a világon. Akármi baja volt, felforrt a víz, kerregett miatta a motor, és már igen nyühösen ment (a fent említett hűtőventillátor hibája miatt), ami miatt hengerfejes lett, akkor is haza vitt, és sosem hagyott cserben. Most jelen pillanatban a hengerfej miatt van szerelőnél, és itthon nagyon fontolgatják, hogy megválnak tőle, ami őszintén szólva a szívemet tépdesi, hiszen nekem a Mami (így hívják az autót) olyan mintha családtag lenne. A két év alatt nem tudok róla rosszat mondani, talán annyit, hogy kicsit makrancos francia hölgy. De hát ennyi idősen. Az megbízhatóságával sincs semmi baj, véletlenül ölt meg egy kis polskit, úgy hogy a polskinak oldla nem maradt, róla meg csak a festék pattant le (a polski hibája volt), szóval benne életbiztosítás utazni, teljes mértékben rábízhatja magát az ember. Kényelem terén sincs probléma vele, hiszen az üléseibe az ember csak úgy belesüpped, kényelmesen. Őszintén szólva, aludni meg aztán tökéletesen lehet benne, álomba ringat. :) Kicsit töffis hangja van, de innen tudják az utcában, hogy jövök.
Hm.. hirtelen ennyi. :) A lényeg, a Renault 11-et csak DICSÉRNI LEHET!:)

Sajnos Mamikám 2009. június 23-án már nem ment át a vizsgán, a javíttatása meg annyiba került volna, hogy abból simán veszünk egy kicsit fiatalabbat. Hát ez lett... jött a fiatalabb, a BiXi...

Örökké emlékezni fogok rá! In memoriam: Mami

- Fényszóró, hűtőventillátor, alja a csillaggarázs miatt elkezdett rohadni, míg velem volt csak a ház előtt állt. Utolsó fél évben kezdett lyukasodni szegény. Elszakadt a féltengely gumiharang.

Acsai István, Soroksár

Fenntartási költség (8) Évjárat 1985
Teljesítmény (6) Km vásárláskor 200000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 200000
Előző autója? Következő autója? Citroen BX (BiXi)
Verdikt (7.5/10)

Renault 11 1983