Autók » Lexus » Ls (2007)

Ls Lexus LS 460

A Japán csúcsminőség: Lexus LS 460

Ezt az autómat még 2007-ben vettem magánszemélytől, kézpénzért, 19,6 millió forintért. Idén vagyok 28 éves, és azért megnézbek pl. egy benzinkúton, mikor ilyen fiatal ember beleül egy közel 20 milliós autóba, de az úton egyáltalán nem feltűnő! Kicsit sokalltam az árát, de mostmár rájöttem, hogy megérte, és nem bánom. Magában az autó nagyon kényelmes!! Minden évben kijárunk a barátnőmmel Olaszországba, de észre sem vesszük azt a 1-2 ezer km-t amit leatózunk vele, annyira kényelmes. Mentem Audi A8-assal és BMW 750i-vel is, de azok messze le vannak maradva tőle ( főleg a BMW ).A motorja nagyon halk, alapjáraton szinte nem is hallani, hogy jár, 3000-es fordulatnál hallható az az igazi V8-as benzines motorhang. Ha csak papíron nézzük, akkor kicsit soknak tűnik 5,7 másodperces gyorsulás 0-100 km/h-ra, de nemhinném, hogy sokan lennének olyanok, akik 0-100-ra gyorsulnának, de a rugalmassága kitűnő. Nagyon sokszor előzök vele, 60-ról kis fröccsel egyből benne van a 140-be. Az autómata váltója is kitűnő, bár szerintem sok bele a 8 fokozat, nekem idáig ritkán 7. sebességbe váltott maximum. Ha már a váltónál vagyunk, akkor az Audik autómata váltója messzemenően jobb a jelenleg gyártott autók váltójánál. Ha a fogyasztását nézzük, akkor szintén soknak tűnik a 10 liter, de menet közben annyira jól érezzük magunkat az autóban, hogy el is felejtjük a fogyasztást. Én Hajdúszoboszlón lakom, itt 9-10 literrel közlekedek, de ebben benne van az is, hogy minden hétköznap bejárok Nyíregyházára dolgozni vele! A hifije is nagyon szuper, 19 hangyszóró van benne gyárilag, tiszta mozi élményt nyújt, és ebben szól legalább az összes hangszóró, nem úgy mint a BMW-ben, ahol a 10 hangszóróból csak 7 működött. Van benne hátsó utasoknak külön szórakoztató rendszer távirányítóval. Ez tartalmaz TV-t, DVD lejátszást. A színe sötétszürke, és világos bézs belseje van sötét diófa nemesfa díszítéssel. Van benne parkolást segítő rendszer, ami már olyan jó, hogy szinte magától beáll az autó a helyére. Tartalmaz még olyan szenzorokat, ami például figyelmeztet arra, hogy a mögöttem jövő autó vészesen gyorsan jön, és lehet, hogy ütközünk, és ekkor aktiválja az összes biztonsági rendszerét.Azt szeretem benne, hogy sokkal jobb a konkurenseknél ( BMW, Audi, Mercedes ) és mégsem annyira feltűnő, mint az előb említett 3 márka. Csak az egy bajom van vele, hogy a csomagtartója lehetne nagyobb egy kicsivel, mert mikor kimegyünk vele Olaszokhoz ketten a barátnőmmel 3 hétre, még elférnek a csomagok, de ott annyit vásárolunk, hogy visszafele már a hátsó üléseken is van a poggyászból. Ez csak hátsó kerék meghajtású, de télen amikor megyünk az Alpokba síelni, nagyon magabiztosan lehet vele közlekedni a havas úton. Az ülései is rettentő kényelmesek:masszírozós, hűthető-fűthető komfort ülések, természetesen elöl-hátulmegtalálhatók ezek a funkciók, és az összes ülés elektromos állítású. A klímája olyan jó, hogyha a barátnőm fázik ( augusztusban:) ), akkor be lehet állítani neki 25 fokot, nekem 18-at, tehát bír ekkora hőingadozást. Gondolkoztam LS 600 h-ban is, de mivel a Lexus szervízben dolgozom, pár ilyen autót már javítottunk. Se a tulaj, se mi nem vagyunk elájulva tőle, de amikor odatesszük a tulaj elé az alaktrészek számlájat, igencsak rosszul vannak tőle. Ezért is jobb a 460-as: egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb javítani, és gyors hozzá az alkatrész szállítás is. PL.: a 600-ashoz a villanymotor kb. 700 ezer ft, és kell rá várni 2 hónapot minimum, mire megjön a Japánoktól. Egyedül az rossz még az összes Lexusban, hogy a motor annyira le van burkolva, hogy 4-5 óra leszedni a burkolatot, és ennyi visszarakni is, ráadásul alul is le van burkolva. Annyira ovatosan kell a burkolattal bánni, hogyha letörik 1-2 műanyag patent a kb. 300-ból, akkor mindig zörögni fog menet közben. Egyszóval álom ez az autó, mindenkinek merem ajánlani, bankártól kezdve a nagycsaládosokig. Ha valiki kipróbálta, akkor biztos, hogy nem akar más autóba átülni. Még egy kicsit visszatérve a kényelemhez: érzékrli az első ülés, hogy oda be akar valaki ülni, és a kormány felcsúszik. Behelyezzük a kulcsot, és rátesszük gyújtásra, akkor visszajön az ölünkbe, érzékelve, hogy milyen pozícióban ülünk, és úgy állítja a kormányt. Kiszállásnál ugyan ez a folyamat játszódik le, csak fordítva. Ha valikit sikerült mégjobban meggyőznöm a Lexusokról, és esetleg ilyet venne, azt már most garantálom, hogy nem fog csalódni, és ha kipróbálja akkor az is biztos, hogy nem kell lebeszéllni a másik 3 konkurensről, mert autómatikusan letesz róla! ( képet azért nem tettem fel, mert darabja több mint 300 kb, de ha valaki ír a szabalazs0223@citromail.hu e-mail címre, akkor annak szívesen küldök képeked, de msn-re is felvehet, ugyan ez a címem )

- Még idáig minden működik!

Saját magam javítom, értek hozzá, mivel Lexus szervízben dolgozom

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Előző autója? BMW 320 d Touring Következő autója? mindörökké Lexus