Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1.0 GA

Egy lityós vadállat

Lehet szidni ezt az autót, mert kicsi a csomagtere - én beleraktam 19 irodaszéket meg egy feleséget.
Lehet szidni, mert gyenge - én használtam a váltót.
Lehet szidni, mert fapados - na ja, semmi elektromos bizgentyű nincs benne, de 191 cm vagyok, a lehető legkényelmesebben el tudok terpeszkedni benne (persze mindig a bal 1-en). Opel Astrában, Ford Focusban (imádom), de még a 760-as Volvóban sem tudok így elférni.
Szóval számomra meseautó az olcsó kategóriában. Fogyasztásban sem utolsó, ha sikerül kevésbbé taposnom, kijövök 5 lityóból, ha meghülyülö, akkor sem eszik többet 7-nél.

A kis 53 pacis motor úgy tudja húzni ezt a mini kasztnit (770 kg), hogy csak ámulok rajta. Szoktunk versenyezgetni, de nagyob ,erősebb gépeket állva hagy. Már gondolkodtam rajta, hogy be kéne méretni, mert hihetetlen, hogy csak ennyi paci van 991 ccm-ben. Még négy személlyel is elértem vele a 170-et sík úton, autópályán lejtőn lefele 190-ig is el tud vágtatni. (Persze az óra biztosan csal valamennyit.) A futóműve pedig isteni! Szinte minden kanyart kibír, ha megcsúszik, akkor is tartható, összesen kétszer szálltam csak el vele, de a füves részen akkor is megállt, nem borult. Azt mondják, könnyen törik, de utánanéztem teszteken, 3 csillagos volt, ami akkoriban átlagos volt. Ha valaki vesz egy 90-es évek elején készített parasztmobilt (vw polo) vagy bármi hasonlót, ugyanúgy törik. Egy balesetem volt vele, 90-nel mentem, mikor szabályalanul kifordult elém egy kedves autóstárs (Hölgyike volt a lelkem, mikor kiszálltam a megpördült autóból, és megkérdeztem, nem sérültek-e meg, a kis aranyos megszólalt: megharaptam a nyelvem. Ne előítéletnek vegyétek, után láttam: szőke volt). A biztonsági öv hagyott egy kis nyomot a vállamon. Igaz, ráugrottam a fékre, de idő már nem volt lassítani, meg a másik kocsi sem közeledett szembe velem, de min. 70-nel akkor is koccantunk - a rendőrök szerint is. Ennek ellenére semmi főegység nem sérült, megnézettem. Sem az alváz, sem az utascella, e még a motor sem mozdult el. Persze lámpa, motorháztető, oldallemez és hasonlók kellettek újak, de még a szélvédő is megmaradt. Szóval biztos cak kifogtam, hogy ilyen erős, bírta az ütközést is, meg az őrült vezetési stílusomat, de le a kalappal előtte.

Fél éve nézegettem az új Swiftet, de amikor nyolcvannal bevettem egy derékszögű kanyart, mire az autó gumijai üvölöttek a mellettem ülő kereskedővel együtt, akkor nem mentem vissza később érdeklődni a kondíciók felől. Talán majd más városban veszek - ha lesz rá lehetőségem.

- Jobb első gömbcsukló, bal oldali ablak gumitömítése, autómosásnál letörtem az antennát - hülyéknek is lenniük kell

Dabrony, Miklós Kft - zsenik

Fenntartási költség (10) Évjárat 1995
Előző autója? Következő autója? Swift II, de a vágyálom az új Civic
Verdikt (8.6/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)