Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1.0 GL

Fantasztikus!

Ez egy remek autó! Imádom!
Jó tulajdonságai:
Kényelme, 180 cm-vel egész jól bírható hosszabb úton is! 120 km után is teljesen frissen szálltam ki belőle!! Igaz, ez nem vmi hosszú!
Ja, és nagyon nagy lábhely van benne! Bőven ki tudom nyújtani benne a lábam, ami egy Omegában nem sikerül!
Belseje egyszerű, szürke, de szerintem egyátalán nem csúnya.
Az összerakottsága fasza, semmi nem zörög, nyikorog, búg, bár vmit hallottunk, de miután a Hollós a 30000-s nagyszervíznél nem talált semmit, így nem tudjuk mi lehetett, befogta magától.
(Bővebben az autóról van ítélet, de csak pár nap múlva, címváltás után írom ide!)
Futóműve egész jó, csomagtere a kategóriának megfelelő!! Sok üveg bor belefér:-))
Teljesítményére én azt mondom, hogy amennyit elvárhatsz egy 1.0-s motortól, azt nyújtja! Mentünk vele 160-t is, de ilyenkor már minden egyes kilométerért meg kell kűzdeni.
Fogyasztás? Nagyon alacsony. Átlagban 4-4,5 liter százon. Városban sem megy 6 liter fölé!
A minősége a legjobb! Kész! Bármilyen körülményelk között elindul és elvisz! Bár az aksija kezd kikészülni lassan, de ez már a következő tulaj gondja.
Mostanában állandóan Érd-Bécs-Érd távokat tesz meg, sőt, most volt egy Érd-München-Érd táv is. Mindet gond nélkül teljesítette!
Rossz? A motor nem egy villám, a hátsó ajtó nyílhatna nagyobbra is.
Mára már garázsa is van, amit nagyon megérdemel!
Ja, és senki ne dőljön be a Suzuki szidóknak, amíg nem volt neki! Tapasztalat nélkül ne higgyenek!
Az első műszakit gond nélkül vette, bár ezt el is vártam.
A legutóbbi nagyszervíznél volt olajcsere, törés utáni javítások (bal első lemez, bal első index, lökháritó, motorháztető fényezés), szélvédőcsere, kárfelmérés, belső kárfelmérés, ez cascoval együtt 96000 Ft volt. Nem volt drága.
Az autó továbbra is tökéletes és imádom! Ja és szép, de ez szubjektív.

- 3 db égő
- Ledobdta a gyújtópipát, egy henger ment, rázott: visszatettük, ennyi!
- A tetejánm rozsdapöttyök vannak. Nem tudjuk, ez az autó hibája, vagy rosszul fújták le. Már nem javíttattuk ki.

Kötelezőre Hollóshoz vittük, jó fejek, nem vernek át, ajánlom mindenkinek!

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Fiat Uno kukában levő ítélettel Következő autója? Seat Cordoba 1.4
Verdikt (8.9/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)