Autók » Citroën » C15 (1984-1997)

C15 C-15 1.9 D

Piros bádogdoboz - vasgerincű kisembereknek!

A második céges autóm. A jólbevált suzuki swift 1.0 után egy versenyautó. Nemcsak gyorsabb, autóbb is.(a belsőtől eltekintve). Az első találkozásunkkor a kollégám azt mondta: "ülj be abba szarba, és gyere utánam" :) azt hittem szörnyű lesz, de első utamon rájöttem, h mi jóbarátok leszünk.
Ami jó benne, h nincs semmi extra, ezáltal nincs ami elromoljon rajta. Mivel magas építésű, durván nagy sárban is lehet vele menni, még ha nincs megpakolva, akkor is. Rettenetesen meg lehet rakni, olyankor nagyon ücsörög a hátulja és mindenki villog velem szemben, h ne reflektorral menjek, viszont ugyanolyan becsületesen vonja magát, mint üresen. Száguldozni nem kell vele, azonban 130-140el nevetve elközlekedik, és olyankor sem fogyaszt többet, mint 7l! A váltó áttételezése nekem nagyon tetszik, 5-ben is fürge, 3-ban,4-ben meg csodaparipaként üvöltve nyerítve vágtázik. Gyönyörű meghatározhatatlan piros színe van. Mindenki azt hiszi h ez egy béna öreg szar, és csodálkoznak amikor kiderül, h 2003-as. Az alapfelszereltségben benne van: kézzel(kívülről) állítható tükrök, kétfokozatú(on/off) fűtésrendszer, ´80-as éveket idéző dacia-belső(műbőr nélkül), az utastértől nem! elválasztott raktér.
Ami nagyon idegesít benne az a váltókarra irányított szellőzőnyílás, amivel télvíz idején az összes kézfejemen elhelyezkedő szőrt lepörkölhetem egy városi ide-oda váltogatós délutánon. Ezenkívül ami nagyon rossz benne az utazás. Rendkívül kis fülkében iszonyatosan kényelmetlen ülések. Lehet a 90 kilóm és 185-ös magasságom teszi, de a derekam odavan 45000 km után. Erre esténként a feláras extrának számító masszázs jelent megoldást a csajom által. :D
Összegezve ez egy hálás, szeretnivaló jármű, csakis azoknak akik funkciójának megfelelően, célirányosan használják, mivel élvezetet nemigen lehet szerezni a használatában. És lehetőleg kicsik.

- izzók folyamatosan kiégnek különböző variációkban, adagoló vezérlője.

Dudás Zoli. Korrekt, pontos, gyors. A Zrínyi u. végén.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 120000