Autók » Volvo » S80 (1998-2006)

S80 D5

Stílus az ember, avagy a konzervatív dinamizmus

Az AUTO csupa nagy betűvel. Szolíd, kimért diszkrét elegancia, stílus, konzervatív megjelenés, bődületes dinamizmus és végtelen luxus és kényelem. Sok autóm volt már, szeretm cserélgetni az autókat. 2002-ben ültem bele az első Volvoba (S40) és ott tapasztaltam meg, hogy a volvósnak lenni, annyi, mint egy külön kaszthoz tartozni. Ritka példány a kocsim, nem a külföldről nepperek által behozott és visszatekert darab, megkímélt és igen jól felszerelt autó. Azt nem állítanmám, hogy makulátlanul elégedett vagyok vele, mert rengeteg apró hibája van, ami a Volvókra áltaában jellemző. Főleg a futóműve bírja nehezen a MO-i utakat. Vannak típushibái (ezek a korábbi 80-asomnál is voltak) stabilizátor pálca, szilentek. Ami szintén típushiba, a kettős tömegű lendkerék. Alapjáraton kellemtlen csattogó hangot ad, igazából lehet vele járni, de meg van a veszélye, hogy szétveri a főtengelyt. A motor hibátlan konstrukció. 2 tonnás kaszni 6,5 literes és fogyasztás. Ez nagyon ritka. Mindemelett rendkívül dinamikus, nagyobb sebességnél is ugrik. Nagyon jó az úttartása, a fékhatása és gyakorlatilag nincs benne menetzaj. A 180-as utazótempó olyan mint egy Astrának a 120, annyi különbséggel, hogy gázadásra még reagál, szemben az Astrával. A hangtechnikája (Pro Logic 13 hangszóróval) egyedülálló. A műszerek kezelhetők, emberre szabták és emberrel tesztelték. A német autóknál egy mérnöki diploma is kevés ahhoz, hogy használni tudd őket. És ami a legfontosabb.... a biztonság. Anyag van körülötted. Az ember sok hülyeségre költ élte során, mindig azzal szoktam ismerőseimnek érvelni, hogy életed csak egy van, ezen nem szabad spórolni. Érdemes végiggondolni, hogy 3 millióért egy új G Opel Astrát vagy egy használt S80-ast veszel.

- Típushibák:
- Stabilizátor pálcikák 17.000 /db, hátsó stabilizátor rúd 48.000 / db, szilentek 4.000-48.000 / szett, lengéscsillapító monroe: 40.000 / pár, turbócső (a szívó és a nyomó oldali is) 24.000/28.000 / db, kettős tömegű lendkerék /250.000 Ft
- Feszítőgörgő hosszbordásszíjnál műanyag!!!

Seres Károly (06-1-7894878) az egyetlen ember, aki igazán ért MO-on a Vovlokhoz és nem gondolja azt, amikor fizetsz, hogy lopod a pénzt és azért mert Volvóban ülsz, bármit kifizetsz. Nézheted, amíg szerel, ha kérdezel tud válaszolni, jó a műszerezettsége és vallja, hogy az autónak lelke van. Nála a revíziós szervíz fele annyimint máshol, viszont valóban a körtétől az motorig mindent tánéz, megjavít, megzsíroz. Egy szóval szereti a munkáját és alázattal van a szakmája iránt.

Duna Interservice (ZAY utca)
Ha az autódon nincs mit javítani akkor kilopják az alkatrészt vagy kicserélnek olyan dolgot, ami felesleges, viszont drágák és -tisztelet a kivételnek- diletánsak.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2002
Előző autója? V40 Következő autója? S60 R vagy új S80 D5
Verdikt (6.5/10)

Volvo S80 1998 (1998 - 2006)