Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 528i

Örültem, mikor megvettem, de még jobban, mikor eladtam!!!

Mielőtt megvettem,nézegettem egy Fiat Coupe Turbót,de végül egy BMW 528i mellett döntöttem.Végül is nem bántam meg.Az autó fekete színű króm csomaggal,M5 Replica felnikkel.Elöl hátul fehér indexes,Xenon fényszórókkal!Szépen nézett ki!A motorja meg lett chippelve,így a teljesítménye 200 lóeró fölött volt egy picit!Jól ment,de ebbe a karosszériába szerintem a V8-as motorok jobban illenek!Saját mérés szerint kb.7-7,5 alatt volt százon,de ez nem pontos!Óra szerint 240km/h körül mentünk vele!A fogyasztással nem volt baj,mikor megvettem durvábbra számítottam.Városban 12 körül evett,országúton olyan 10-12-őt 160-200 között,de volt 15liter is!Próbálgattam vele a keresztben meneteleket,meg is lett az eredménye:kopott hátsó gumik, stb.....!!!Egyszer jól meg is padkáztam!Eleinte nagyon jól ment,de azután egyre erőtlenebb lett!A végén már ki kellett kapcsolni a klímát,hogy 220km/h fölé menjen!Nem is nagy csoda,mert egyszer sikerült jól megfőzni a motorját!Már kezdtek benne csattogni a szeleptőkék,a kuplung egyre hangosabb lett,elkezdte csipegetni az olajat,és mikor fokozatba raktam dübbenő hang jött a kardán felől!És mint már írtam egyre gyengébb lett!!!Közben egy padkán sikerült félig leszakítani az első lökhárítót,amit már tökéletesen nem lehetett visszarakni,és egyre több karcolás lett a kasznin,meg egy nagy csikarás a hátsó lökhárítón is!!!Erre az a megoldás,hogy kívülről koszosan kell árulni a kocsit!Nekem bejött!!!!:)A műszerfal pixel hibás is lett,meg szétjött belül a kárpit,de azt pillanatragasztóval "orvosoltam"!(Az eladás előtti estén!!!)Tehát elkezdtem árulni.Közben a computer kijelezte a fékbetétcserét,kezdtek kimenni a lengéscsillapítók,és a zöldkártya is lejárt!!!Én friss műszakival vettem,de fél év múlva az is lejár!!!Azt már csak mellékesen,hogy a riasztó sem volt már tökéletes,és a gumik is kopottak voltak!Viszont a belseje elég jó állapotban maradt,annak ellenére,hogy barátnőm nyula,cicái mindennapos vendégek voltak benne,és bizony nem kímélték a kárpitot.....!!!Volt olyan szombat este,hogy hárman is bele hánytunk,jómagam legfőbbként a kormányra!Hát igen a bulizós estéken kapnak a kocsik eleget.....!De utána mindig szépen kitakarítottam!Mialatt nálam volt az autó nagyjából ennyi történt vele,de ki tudja mit kapott még előtte????A képek még az előző gazdájánál készültek,mikor én eladtam már nem egészen így nézett ki!!!!!!!!Végre sikerült eladnom,és még a téligumi garnitúrát,amit kaptam vele,sikerült elsumákolni!!!!!Meg voltam vele elégedve,mert nagyon sokat kibírt.........!Most Vitót készülünk venni,de az céges autó lesz.A következő saját autóm is remélem,hogy BMW lesz,mert elfogult vagyok a márkával szemben!!!!!!Dióhéjban ennyit a -volt-autómról!

- Miután megvettem elkezdte forralni a vizet,tehát irány a szerviz!Az autó hengerfejes lett,meg aztán jött a kötelező szerviz is,végeredmény:145000Ft.Egy pár apróság romlott el rajta,meg volt egy durrdefektem is vele,de sosem hagyott cserben!!!!

Veres Sándor

Bordács autószerviz