Autók » Volkswagen » Passat (2005-2010)

Passat 2,0PDTDI 4 MOTION HIGHLINE

FOSTALICSKA A´LA SUFNI MŰHELY FOLYTATÁSA!!!

A 2008 01 07-2008 02.04-ig üzemanyag pumpával botrányos módon szervízelt autónk (lásd: FOSTALICSKA A´LA SUFNI MŰHELY) a mai napon,2008.02.07-én az M3-as autópályán megint üzemképtelen!!!!!!!!!!Trailerrel Debrecenbe viszik a Franco Kft Wv-kirendeltségbe.Annyit sikerül intézni,hogy kapunk csereautót.Hibafeltárás folyamatban, valószínűsíthetőleg a 4 motionokban levő két db üzemanyagtartály közötti szivattyú romlott el.Azt a kalandos mindenit!!!!!!! "Úgy szép az élet,ha zajlik!" Na de ennyire!!!!!
A Totalcar oldal szerkesztőinek ezúton is köszönetet mondanék az oldal létrehozásáért(BÁR NEKEM ANNYI GONDOM VAN AZ AUTÓMMAL,ÉS MINT LÁTJÁK SZINTE NAPI RENDSZERESSÉGGEL,HOGY TALÁN BLOG BEVEZETÉSÉRE LENNE SZÜKSÉGEM!!!!)nagyon használható,bánom,hogy nem azelőtt fedeztem fel,hogy megvettem a TALICSKÁT! Ugyanis mától így hívom ezt a német csodagyártmányt! Miért? Mert egy autó megy önerejéből,a talicskát kell tolni,húzni vonni!!!!!
Ja még valami!Az autó az M3-as belső sávjában tiltott le,előzés közben,jóval száz fölött.Leállt a motor,mögöttem levő majdnem belém,mellettem az előzendő kamion,álló motornál nincs szervó kormány, fékrásegítő-ÖRÜLÖK,HOGY ÉÉÉÉLEK!!!!! ÚGYHOGY ÍGY GONDOLJÁTOK MEG MILYEN AUTÓT VESZTEK!!!!!

Eltelt egy kis idő,ma 2008.febr.20-a van.Tehát ott hagytuk abba,hogy febr.7-én trailerrel bevittek Debrecenbe a Franco Kft telephelyére,ahol végül egy, a harmadik hengernek az üzemanyag porlasztószivattyúját,azaz egy PD elemet,valamint egy üzemanyag szint jeladót cseréltek.AZ importőr irányított mindent,kaptunk csereautót,a javítást is felügyelte.A történtekről megint jegyzőkönyvet vetettem fel,csakúgy,mint a január 7-i esetben.FEBRUÁR15-én kész az autóm.Hazajöttem vele Bp-re,másnap nem használtam,majd harmadnap,FEBR.17-ÉN elindultam Miskolcra egy ismerősömmel(ha kell,ő lesz a tanum) amikor is AZ M3-ASON,AZ ELŐZŐSÁVBAN ISMÉT LEÁLLT AZ AUTÓ MOTORJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mobilitás garancia,trailer,irány az Automobil-Eger-97 Kft.A kérésemre a Mob.gar,hogy Bp-re vigyenek, közölte,hogy 68.000Ft-ért lehetséges.Hát van bőr a képükön jó vastag,a rinocérosz sírva jegyzetel!!!!Vasárnap lévén egy alvállalkozó adott csereautóként egy szétesőfélben lévő Seatot,mint később kiderült nem volt centírozva,a futóművén is állítani kellett,az autóm átvételéről a portás semmilyen dokumentumot adni nem tudott.Úgyhogy másnap vissza Eger,s megszületett immáron a 3. jegyzőkönyv is: "A tankban lévőelektromos üzemanyag -szivattyú zúg,azonban az üzemanyagtartályból nem jut előre a motor irányába az üzemanyag!A pontosabb hiba-megállapításhoz további megbontásos vizsgálat szükséges!" Hát nem volt idejük rá,mert én még Egerben voltam, a menyasszonyom bement Bp-e a kedves importőr szalonjába,és miután hatalmas cirkuszt csapott kellő hangerővel és fellépéssel,hogy kb 60 ember pisszenni sem mert,valamint az összes jelenlévő,közöttük több szépreményű vásárló is értesült a velünk történtekről,az imrortőr(Porsche Hung.) felhozatta az autót Bp-re,és telefonon utasította Egert egy vadi új Tdi jetta csereautó adására.Hát a szép szó csodákra képes!Na meg a kellő hangerő!Már próbálnak velünk egyezkedni kártérítésről,de nem valószínű,hogy van az a pénz,amiért én még egyszer hajlandó leszek álló motorral,szervó kormány és fék nélkül tehetetlen tömegként "zúdúlni" az égiekre bízva az életemet!Folyt köv.

Egyezkedés címen volt egy találkozónk a Porsche Hungáriával, utána még csak vissza sem hívtak bennünket.
Úgyhogy mi perelünk,lassan kezdődnek a tárgyalások hál´istennek!!!!Nem vagyunk hajlandóak elfogadni a tényt,hogy azért,mert ők szériahibás autókat árulnak(AC pumpa,PD elem stb) amivel az autóik állandó menet közbeni leállást és ezzel emberéletek veszélyeztetését viszik véghez,nekünk, jóhiszemű vásárlóknak még nevetve kéne milliókat buknunk.(Weltautó 5,1millióért megvenné a 2 éves,30000KM-t futott autót-még viccnek is rossz)
És akkor még csak az anyagi kártérítésről beszéltünk.A nem anyagi kártérítésről nem: fél éve nem járunk az autóval, lezártuk egy őrzött helyen, nem merünk már beleülni,hiszen 4-szer múlt a jószerencsén,hogy még élünk.Azóta nincs családi autónk,ugyan elköltöttünk rá 8 millát.A párom kisautójával kell családi utakra menni,jómagam meg kölcsönautóval járok.Amennyi kellemetlenségünk volt már ettől a FOSTALICSKÁTÓL,nem anyagi jellegű kártérítésen is gondolkodom.
Folyt.köv.

- 2500KM-leáll-trailer,szoftverfrissítés
- 4000KM-ablaktörlő motor
- bi xenon bal oldalon másfél éve állandóan remeg,néha még világít is,szervíz nemigazán tudja 5 szöri alkalomra sem orvosolni
- kürt nem működik-sikerül javítani!
- tolatóradar pára vagy eső esetén állandóan sípol,szervíz az 5 alk egyikénél összes szenzort cseréli,a probléma mai napig fennáll,az ő computerük nem észlel hibát-"éljen a haza,menjél már haza"
- jobb old gerinctámasz rossz gyárilag-sikerül megjavítani!!!!!!!
- 30000km-2008.01.07 AUTÓ MENET KÖZBEN LETILT-ÜZEMKÉPTELEN-trailerrel(mobilitás garancia)Porsche Pest-üzemanyag pumpa csere, a szervizelés 2008.01.30-ig tart,du félötkor elhozzuk az autót,a három hibából 1 van kész, a 01.07-én bejelentett napellenző hibát,hogy egyszer világít,egyszer nem.nem javították,viszont01.30-án már meg is rendelték!!!!!!!
- 2008.01.30-du öt óra-Váci Úti OMW kútról vissza a szervízbe, mert az üzemanyag mutató nem működik, teletanknál üreset mutat
- 2008.02.04-kész az autó,napellenző is jó!!!!!
- 2008.02.07- M3 autópálya AUTÓ MEGINT ÜZEMKÉPTELEN-TRAILER-IRÁNY WV DEBRECEN
- 2008.02.15-kész az autó-jegyzőkönyv a történtekről
- 2008.02.17-M3-ON ISMÉT LEÁLL AZ AUTÓ MOTORJA-TRAILER-AUTOMOBIL-EGER-97 KFT,PORSCHE HUNG KÖZBELÉP,AUTÓ FEL BP-RE ÖNKÖLTSÉGEN ÁTVIZSGÁLÁSRA

PORSCHE INTER AUTO PEST BP.XIII.FÁY U.27.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006
Előző autója? 3 db golf 2 db passat Következő autója? TOYOTA LANDCRUISER
Verdikt (3.5/10)

Volkswagen Passat 2005 (2005)