Autók » Skoda » Roomster (2006)

Roomster 1.4 16V

Roomcájsz jelentkezik...

Én is csak azért írok, hogy nőjön a szám az ítéletek mellett, mert a reális tapasztalat még kevés. Talán a választásról: Felicia: 9 évig szolgált, valójában nem akartam eladni mert nagyon jól viselkedett, de épp megjelent az új Fábia kombi. Leginkább a csomagtartója vonzott. Vittem is a családot, nézzék meg. Feleségem első szava mikor beült: "Ez kisebb mint a Felicia!" Beültünk hátulra, ott aztán tényleg semmi újdonság. Ez van, ez a váltás nem ér ennyit. Nézzük: Oktávia combi. Elől ijesztően nagy, de hátsó fronttól nem voltam elájulva. Annál inkább a csomagtértől. Viszont 1.6-os motor alá oktáviában nem mennék, az meg már húzós árban. Mire visszamentünk a szalonba, a gyerekek már ölelgették és simogatták a Roomstert. Hátsó front, csomagtartó meggyőző, első front oktáviához képest kompromisszum, de fábiához képest főként a magasság miatt határozottan jobb. Ár- felszereltség arányban pedig a kategória összes képviselője verve van (szerintem). Döntöttünk.

Ami nem tetszik: Keveset vagyunk kettesben.
Kicsit még járatom, aztán beszámolok: 10, 9, 8, 7, ...

2008.07.07 - Elvittem táborozni a gyerekeket, tettem fel róla egy képet. Két gyerek, két bicaj meg némi bőrönd (bár kicsit szabálytalanul, de még anyut is elvittük a dolgozóba).

2008.07.12 - Indulunk első közös nyaralásunkra. Szar időt ír a net Saltzburg környékére, oda megyünk a hegyekbe. Elképesztő mit pakoltam be. Pedig már-már feladtam, amikor eszembe jutott, hogy hajtsuk fel a középső ülést. Apukááám.... Ez tényleg király. Hátsó ülések előre tolva, középső felhajtva, kalaptartó takar mindent és számold: 1 nagy cucctásaka (85x42x35) rajta bőrönd (70x45x40), melette 3db nem kicsi sporttáska, rajtuk az összecsukható rekesz kinyitva (48x37x25), egy nagy utazótáska, 10L tej, egy karton dobozos-sör és a felhajtott ülés helyén a hűtőtáska, + a tatyóm. Utasok környékén semmi :))) Ezt csináld utánunk egy másik géppel !!!! Sok ezer kilóméter előttünk, 2000m fölé akarunk menni, majd írom....

2008.07.23 - Meg volt az út, az idő tényleg rossz volt, az autó viszont nagyon jó. Több mint 2000 km-t pakoltunk bele. Kifelé autópálya 130-al, légkondival 7.1L, hegyi országúton (max 80-al) 6.6L, autópályán 7.1L, hazafelé autópálya 140-el 6.4L. Kint JET kútnál tankoltunk, annak jó árai valtak, hazafelé OMV. Lehet, hogy a drágább benzin miatt tudható be a 6.4-es fogyasztás, de lehet, hogy mert másfelé jöttünk vissza és nem volt hegyre fel-hegyről le.

A brutális hegyi szerpentineken még az audikat is letoltuk. Már rég egyesben szenvedtek amikor mi még kettesben vadul húztunk felfelé. Jól bírja a hegymenetet a gép. Autópályán 130-nál nyugodtan oda lehet lépni neki, a mögöttünk tolakodó nagyon meglepődik mikor 1x csak elhúzunk előle. Jó kis benzinzabáló vicc. (Bár kint talán csak 2x akartak letolni az útról)

Tehát egyenlőre a sietséget még meg kell fizetni benzinben, de ahogy mennek a kilóméterek egyre jobban húz a motor (vagy csak én tanulom...)

2009. február
Még mindig elégedett vagyok vele. Hamarosan jön az első kötelező szervíz ideje. Párkányban voltam, de ott most az euró miatt teljesen megváltoztak az árak. A forint + lassan bedől.

- Letojta egy galamb. Azonnal letöröltem. Nem horpadt be.
- 2008. december.
- Oldalról belémszállt egy jóember, de sajnos egy Renaultban ült. Gyalogosnak jobban örültem volna :)
- Bal első futóműbe érkezett, és az egész bal oldalt végighúzta. (részletek a szerelőknél) Az ütközési energiát szépen elnyelte, éppen csak kicsit billegtem az üllésbe, fejem meg se közelítette a B oszlopot. Olyan volt mint egy hullámzó hajó. Saját "lábán" hagyta el a helyszínt, bár a szervízbe már trélerrel vittük be.

Majdnem visszavittem az M5-be olajcserére. 3000 Km környékére javasoltak egy cserét. A munkafelvevő azt mondta 70e -ből kijön, majd 40-ig lement az árral. A többi márkaszervízben 20-ból bőven kijön és akkor már Mobil olaj nem Castrol. Egyébként meg szükségtelen 3000-nél olajcsere. Ne dőljön be senki !!!!!
Skodák Palotáját vagy Párkányt javaslom.

2008. December
Mentes és Társai Futóműjavítás, Bal első sárvédő csere, Bal első ajtó csere, bal hátsó ajtó javítás+fényezés, bal hátsó sárvédő fényezés, első lökhárító fényezés, dísztárcsák, oldalcsíkok, stb. csere. Baleset miatt. Teljes javítási díj 600e Ft, Az ellenfél kötelezőjére a Hungária Biztosító fizette.

Gyönyörűen megcsináltak mindent. Az autó úgy néz ki mint új korában, futómű teljesen rendben. Ez úton is köszönöm.

A futómű javítása idejére csere autót kaptam a Mobilitás gari miatt. Az ünnepek miatt nagyon jól jött és vagy 5 napig volt nálam, ettől függetlenül senkinek sem javaslom erre a garira költeni. Ui. Max 3 napra lehet csak csereautót kapni, nekem az ünnepnapok miatt volt csak szerencsém. Hoszabb útra, külföldre inkább külön garit köss. Szervízekben figyelni (!), automatikusan rászámolják, 15e forint körül van az ára és a következő szervízig él. Új autóra bónuszként adják ezt a garit, de ha lehet inkább cseréld le valami extrára.

A karosszéria javítás eleve 1 hét + a futómű is volt 5 nap, tehát a 3 nap csereautó pont semmire sem jó.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2008
Előző autója? Felicia Következő autója?
Verdikt (8.1/10)

Skoda Roomster 2006 (2006)