A BYD európai központot és K+F bázist is épít Magyarországon

2025.05.16. 07:46

  • A BYD bejelentette, hogy Budapestre hozza új európai központját, ahol kutatás-fejlesztési részleget is nyitnak. Az ígéretek szerint több ezer új, nagyrészt diplomás munkahely jön létre a fővárosban.
  • Az új központ a XI. kerületben lesz, és ez már az ötödik BYD-telephely Magyarországon, a komáromi buszgyár, valamint a fóti, pátyi és a készülő szegedi üzem mellett.
  • A K+F munka két projekttel indul: az egyik az okosmobilitás technológiáira, a másik a következő generációs villanyhajtások fejlesztésére fókuszál.
  • A központ feladatai közé tartozik majd az értékesítés és vevőszolgálat, az európai tanúsítási folyamatok kezelése, valamint a járművek tesztelése és a helyi igényekhez igazított fejlesztés is.

A BYD csütörtökön a kormánnyal közösen bejelentette, hogy Budapesten hozza létre új európai cégközpontját, amelyben egy kutatás-fejlesztésért (K+F) felelős központ is létesül. A kínai gyártó ezzel azt ígéri, hogy több ezer munkahellyel bővül a magyar főváros, amelynek 90 százalékához várhatóan felsőfokú végzettség szükséges.

Az új központ a XI. kerületében kap helyet, ami a BYD ötödik telephelye lesz Magyarországon: a komáromi buszgyár, a fóti és pátyi létesítmények, valamint a készülő szegedi gyár után.

A vállalat kutatás-fejlesztési tevékenysége két konkrét projekttel veszi kezdetét: az első projekt az intelligens technológiák modern mobilitásba való további integrálására összpontosít, míg a második a következő generációs, fejlett elektromobilitási technológiák fejlesztését szolgálja.

BBV 8375

A bejelentés kapcsán Wang Chuanfu, a BYD elnöke elmondta: „A BYD európai központjának Magyarországra telepítése természetes lépés számunkra. A központ a BYD európai működésének kulcsfontosságú bázisa lesz, három fő területre összpontosítva: az értékesítésre és vevőszolgálatra, az európai gépjármű-engedélyek és tanúsítványok ügyintézésére, valamint a járművek tesztelésére és a helyi igények szerinti jármű- és funkciótervezésre.”