Szezonzáró GT-autókkal

2006.10.02. 16:38

Sok meglepetést nem hozott a gyorsasági ob utolsó fordulója. A kategóriák nagy részében már a verseny előtt eldőlt a bajnoki cím sorsa, ahol pedig nyitott volt a kérdés, ott az esélyesek nyertek. Az FIA GT-sorozat autóira azonban rengetegen voltak kíváncsiak. Nem véletlenül.

A dobogó legfelső fokán Michelisz Norbert, a Suzuki Kupa bajnoka áll

Óriási tömeg gyűlt össze hétvégén a Hungaroringen, öröm volt látni, mennyien érdeklődnek Magyarországon a pályaversenyzés iránt. Vasárnap délutánra a célegyenes melletti lelátókon nyüzsögtek az emberek, s ez a Hungaroringen a Formula-1-es nagydíj kivételével nem sűrűn történik meg. A rengeteg ember azonban nem elsősorban a magyar bajnokság miatt látogatott ki a versenypályára, hanem az FIA GT-bajnokság miatt, amit ezúttal a magyar ob-vel együtt rendeztek meg.

A GT-autók nemcsak szépek, laposak és egzotikusak, de rettenetesen gyorsak és még annál is hangosabbak. A mezőny eleje, a nagyok, a Maseratik, a Saleenok, a Corvette, 1:45, 1:46 alatt száguldottak körbe az aszfaltcsíkon, és közben olyan fülsiketítő zajt csaptak, hogy az a néző, akinél nem volt füldugó, fél órán belül fel kellett hogy adja. Különleges csemege volt ez az autósport és a sportautók szerelmeseinek, nem sűrűn láthat az ember ilyen komoly versenygépeket idehaza. A GT-futamot a Zakspeed Racing Saleen S7 típusú versenyautója nyerte a GLPK-Carsport Corvette C6-ja és az Aston Martin Racing BMS csapat DBR 9-ese előtt. A GT 2-es géposztályban a Ferrari 430-asok domináltak, a leggyorsabbnak a Kirkaldy és Kinch vezette példány bizonyult.

Rengeteg gyönyörű GT-autó a galériában, katt a képre!

Magyar vonatkozása is volt a versenynek: Palik László és Zengő Zoltán egy GT3-as Porschéval próbálta meg felvenni az iramot. A régebbi fejlesztésű versenyautó és a két magyar pilóta tudása csak az utolsó hely megszerzéséhez volt elegendő, de ez egy ilyen erős mezőnyben egyáltalán nem szégyen. A fiúk 89 kört tettek meg a futam ideje alatt, így végül kilenc körös hátránnyal zárták a versenyt.