Továbbra is fölényben a BMW

2005.05.30. 10:54

Egy Alfa Romeo, egy BMW és egy Seat indult az első három rajtkockából Imolában, ennek ellenére sejteni lehetett, hogy a helyezéseket már nem osztják el ilyen igazságosan egymás között.

Az imolai időmérő edzésen Fabrizio Giovanardi iszonyú tempót diktált. Olyan bajnokságban, ahol nem ritka, hogy az első tíz pilóta körideje közötti különbség kevesebb, mint egy másodperc, az olasz pilótának sikerült majd' hat tizedmásodpercet verni az őt követő Antonio Garciára. A harmadik helyen a SEAT Sport versenyzője, Jordi Gené végzett. A 13. helyezett Plato ideje mindössze egy másodperccel maradt el a második időtől, szokás szerint igen sűrű volt a mezőny. Nagyon szeretem ezt a pályát. Többször indultam már itt az első rajtkockából, és versenyeket is nyertem - nyilatkozta Giovanardi a kvalifikáció után. A csapat remek autót épített, a kárcsak Silverstone-ban, bizakodva várom a holnapi versenyt.

Az időmérő edzés végeredménye:

1. Fabrizio Giovanardi (ITA) Alfa Romeo Racing Team, Alfa Romeo 156 : 1:58.573
2. Antonio García (ESP) BMW Team Italy-Spain, BMW 320i : 1:59.159
3. Jordi Gené (ESP) SEAT Sport, SEAT Toledo Cupra : 1:59.317
4. Augusto Farfus jr. (BRA) Alfa Romeo Racing Team, Alfa Romeo 156 : 1:59.377
5. Gabriele Tarquini (ITA) Alfa Romeo Racing Team, Alfa Romeo 156 : 1:59.594 : 1.021
15. Alessandro Zanardi (ITA) BMW Team Italy-Spain, BMW 320i : 2:00.319

Tarquinit silverstone-i lökdösődése miatt megbüntették, és tíz hellyel hátrébbról kellett nekivágnia a futamnak, csakúgy mint Tertingnek, akinek motort cseréltek az autójában.

7. Futam

A BMW-k szokásukhoz híven remekül rajtoltak, García és Priaulx is előrébb verekedte magát az első kanyarig. A spanyol azonban nem sokáig örülhetett, Giovanardi még az első körben visszaszerezte az első pozíciót, és ki sem engedte többé a kezéből. Jörg Müller és Tarquini összeütközött a Tamburello kanyarban, utóbbinak ki kellett állnia a boxba, de aztán folytatni tudta a versenyt. Colciago remekül versenyzett, privát versenyzőként felvette a versenyt a gyáriakkal, olyannyira, hogy Genét ki is rakta a pályáról. A SEAT a gumifalba csapódott, Colciago pedig a 6, helyen végzett, de aggresszív magatartása miatt a következő versenyhétvégén tíz pozícióval hátrébbról fog rajtolni. García megtartotta 2. helyét, Andy Priaulx jött be harmadiknak, őt Dirk Müller követte, aki a kilencedik helyről verekedte fel magát.

8. Futam

A 2. versenyen az ötödik és hatodik helyről induló két BMW-s, Müller és Priaulx, újra remekül rajtolt, és Zanardi mögött érkezvén az első kanyarba megkaparintották a második és a harmadik pozíciót. Farfus és Colciago ütköztek. A három BMW és Thompson Alfa Romeója alkotta négyes szerzett egy kis előnyt, közben Giovanardi a 2. körben megelőzte csapattársát, Farfus-t, és feljött a hatodik helyre. Aztán megkezdődött az ökdöklés az első helyért, és amíg a BMW-k egymással csatároztak, az egész mezőny felzárkózott. Az első tizenkét autó között mindössze három másodperc volt ekkor a különbség. Zanardit előbb Müller, majd Priaulx is megelőzte. Giovanardi kirakta Garcíát, aki élve megúszta a dolgot, de az ötödik helyről a 11.-re esett vissza. Thompsonon a hetedik körben átgázoltak a SEAT-ok, először Rydell előzte meg, majd Terting tessékelte le az angolt a pályáról. Az Alfa megsérült, Thompson lelassult, és végül a 22. helyen ért csak célba. Farfus az utolsó körben megpróbálta elvenni Zanarditól a harmadik helyet, de a két autó összért, és a kakaskodás közepette Giovanardi és Rydell is megelőzte őket. Priaulx több kísérletet is tett, hogy elvegye Müllertől az első helyet, de végül be kellett érnie a másodikkal.