Autók » Ford » Focus (1998-2004)

Focus 1,8TD

Csak imával.....

Ha a megvásárlás idején lett volna internetem akkor már régen megírtam volna a hozzászólásomat, nehogy mások is bevásároljanak ilyen autóval. Most utólag elmesélem (hátha még segít valakinek).
Az autót újonnan vettük és hihetetlenül örültünk neki. Régi kocka lada után!!
A vásárlás másnapján terveztük vidékre menni megmutatni az anyósnak (anyagilag támogatta a projectet) és rokonoknak.
Szépen kiöltözött család bepakol az új autóba és....
Az autó nem indul. Feleségem célzásokat tesz, hogy valamit nem jól csinálok. (Egész éjszaka a használati utasítást olvastam. Kívülröl tudom.) 20 év vezetői gyakorlattal csak el tudok inditani egy autót.
Tréleren szervízbe. 1 hét után visszakaptuk elektronika vezérlés csere után.
Az indítási gondok többször is előfordultak 1-2hét/hónap időközönként. Ha egyszer rájön a dolog akkor csak tréler vagy vontatás. Garanciában 4 szer cseréltek vezérlést. Garancia után , ha nem indult hívtam a saját szerelőmet aki helyrepofozta pár hónapra- hétre.
Ezzel az autóval olyan berögződés alakult ki nálam, hogy minden indításkor imádkozok és remegek, hogy indul-e.
5 különböző szerelő is látta már a problémát. Mind csak a vezérlés cseréjét tudta javasolni. Eladni, csak nagyon ár alatt tudnám ezért megvan még. Ha biztosan akarok indulni akkor a kocka ladát használom, még nyaralásra is meggondoljuk, hogy azzal megyünk mint ezzel a megbízhatatlan vacakkal.
3-4 éves kora óta rozsdásodik.Lassan utoléri rohadásban a kétszer annyi idős ladát.
A többit a hibalistánál.

- Ablaktörlőmotor
- Rozsdásodás
- Műszercsoport
- Váltó szinkrongyűrü,minden váltásnál recsegett 30 000km után
- Hidegben beragad a központ zár
- Első izzók gyakran kiégnek.
- Adagoló

Ford márkaszervíz

Ismerős

Fenntartási költség (1) Évjárat 2002
Előző autója? Kocka Következő autója? Citroen c3
Verdikt (0.9/10)

Ford Focus 1998 (2003 - 2004)