Autók » Volvo » S40, V40 (1995-2004)

S40, V40 1,6

Megfizethet? luxus

Rettenetesen jó autó az áráért. Ha belegondolok, hogy egy jobban felszerelt Astra már majdnem ennyibe van, akkor pláne! Sose értettem, hogy ki vesz Astrát/Vectrát.
Kényelmes. Kicsit zajos. Lomha, de azért megy 190-et. A klíma (nekem automata) fergeteges. A m?szerek pontosak. Ez az els? autó, amiben a benzintank mér?je annyit mutat, amennyi benne van.
Nagy hiány: az ablaktörl? tempója nem állítható és sohase jó.
Az ülésf?tés nagyon komfortos.
A fényezés nagyon érzékeny. Persze lehet, hogy csak az enyém (aranyhomok metál).

A szervíze meglep?en olcsó. 20000-ként viszem. Persze egyösszegben drága, de fajlagosan olcsóbb, mint a Corsam volt (30 000 km-et hajtottam a kis vackot és 100 000 Ft volt minden alkalom a szevízben). Az Ivanics rendkívül korrekt és felkészült.

Töréstesztem is volt: hátulról felken?dött egy suzuki. Nagyon megijedtem, mert a két autó összeolvadt. Aztán kiderült, hogy csak a lökhárítóm fénye sérült... Szegény ráfolyt a Volvóra.

Extra meglepetés: szakadó es?ben/sárban defektet kaptam. Öltönyben voltam. És mit találtam a szerszámok között: KESZTY?T! Apró figyelmesség... de akkor mindennél többet ért.

Én már csak Volvos leszek...

- Széria hibás kormánym?: valamelyik török vendég nem olajozta a szimeringet, ezért halkan, de zavaróan nyikorgott. Két és fél évesen INGYEN rendbehozták, lejárt garó után rendbetették.
- Gáz: a hátsó helyzetjelz?. Ok: NE PÖRGESD A MOTORT! Szerintem túltölt a generátor. Észrevettem, hogy ha autópályán 160-nal megyek mindig kimegy egy izzó hátul.

Zay utca. Once but never again!

Ivanics - Kártya utca.
Profi, gyors stb.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001
Előző autója? Corsa Következő autója? VOLVO S40, V50, S60, V70, S80, XC90. Mindegy melyik!!!
Verdikt (7.2/10)

Volvo S40, V40 1995 (2000 - 2004)