Autók » BMW » 5 (1988-1997)

5 520 i kat.

Pörg?s bömcsi

Az autót 1997-ben vettük 45.000 km volt benne. Hétvégi autó volt így el?fordult, hogy hetekig nem mentünk vele. Ezeddig hiba nem jelentkezett rajta. A családtól a nyár folyamán került a kezeim közé(119000 km). Mostanáig 20000 km-t raktam bele, el? is jöttek a típusra jellemz? problémák.
A motor szerintem nem teszi lomhává az autót, persze nem is egy M5. szerintem a 150 lovas verzió se megy sokkal jobban. A lóer?k hiányáért kárpotol a nyári 8,3-as (nem kamu mértem hónapokig) fogyasztás és a téli 10 l-es. Pedig nekem is méretes a lábam, mert ha a mélyen tisztelt biztosurak nem látják én is nyomom neki.Vezethet?sége megszokást igényel, mert 3500-ig semmi nem történik aztán 4000 körül elkezd nagyon jól menni az autó, egészen a leszabályozásig huzatható. Két olajcsere között max. ha egy lötyi olajat utána töltök. Az autó kényelmes bellül németesen elegáns és nem hivalkodó. Apám még sokszor inkább ebbe ül bele mint az új járgányukba.

- Ventilátor viszkókuplungja, a h?t? túlfolyója ersztett a fémház mellett, 140.000 km-nél vízpumpa csere (még nem kellett volna, de már hallatta a hangját néha), ugyanekkor féktárcsák. Benzincsöveket cseréltem, no meg a kutyacsontot. A következ? csere a kuplungszerkezet lesz, mert néha az egyest meg a hátramenetet nehezen veszi.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1989
Előző autója? Audi 80 1.6 TD Következő autója? nem tudom