Autók » Fiat » 126 (1972-2000)

126 650

Folyton folyós fura figura!

Szép történet! Egy ismer?s elhatározta, hogy lecseréli az öreg Mercijét egy kispolszkira, mert az olcsóbb és b?ven megteszi eljárni munkába. Be is szerezte a narancssárga szörnyet 60 kemény ezer forintért. 2, azaz kett? napig bírta használni!!! Közölte, hogy vagy kiviszi a roncstelepre vagy megvehetem 15 ezer forintért, csak ? többet ne lássa. Gyorsan megnézetem a pasimmal, hogy jó üzlet-e 15 ezerért megvásárolni életem els? autóját. Találtunk egy lejárt zöldkártyát, így végül is 10 ezer forintért úgy döntöttünk elhozzuk és megmentjük a roncstemet?t?l. Mit mondjak? Majdnem egyid?sek vagyunk, de nekem olyan szépnek látszott!!! Mégis csak ? lett az els? autóm.
Aztán jöttek a gondok. Ami tönkre mehetett, az tönkre is ment. Úgy higyjétek el 5 -6 hónapig nem tudtam használni az autócskámat.
A motor kezdte, megadta magát, majdnem kigyulladt! Sebaj, lelkes szerelmem és barátaim ízekre szedték és felújították. Milyen jó lesz! Aztán, ugye m?tét közben látszik igazán minden probléma, szinte mindent kidobtak Polliból! Kormányösszeköt?k, bóvdenek, új fékek, motorosra átszerelt ablakmosó stb. Mire eljutottunk az indítás pillanatáig, mindig jött valami újabb bibi. Végül a dinamós kisautó generátorossá változott és a gyújtás is az egyik féle helyett a másik féle lett.
Csak úgy röpködtek a garázsban a szakkifejezések! Sokat tanultam. N? létemre nem egyszer talpig olajosan feküdtem Polli alatt, vagy éppen csontig áztam a brigéciolban, hogy szép tiszta motort rakhassanak össze a fiúk!!!! DE MEGÉRTE!!!!
Az autónak közben lejárt a m?szaki érvényessége. Kénytelen-kelletlen el kellett vinni a vizsgaállomásra. Most figyu: az össz hiba, amit találtak rajta az els? fényszórók rossz beállítása, merthogy persze abból is újakat kapott. Nagyon büszke voltam!!!!
Polli azóta is száguld, még egy szép új fényezés be van neki ígérve, merthogy kikasznizva természetesen ki lett a m?szakira!
Itt folyik, ott folyik! Mert kispolszki. Az nem is kispolszki, amelyik nem folyik! Ezt már nagyon megtanították velem a fiúk!
"A" pontból "B" pontba elvisz, nem kerül sokba a fenntartása, megszerzem vele a kell? rutint és még félteni sem kell annyira!!! Nekem bejött, de a következ? biztos nem polszki lesz!!!!!

- Amit csak el lehet képzelni egy autón az minden!!! Motorgenerál, mert majdnem felgyulladt, kuplung-, kézifék-, önindító bovden csere. Önindító és gyújtás kompletten kidob. A dinamó szintén kampec! Már generátoros!A kerékcsapágyai, mint valami rémálom úgy szóltak.Stb....

A pasim és a barátaink, mint egy Forma 1 csapat szervizesei! Gyorsan, pontosan, lélekb?l, ja, és olcsón, leginkább anyagárban! Csak azoknak ajánlom a pollit, akinek minimun 2 m?szaki zseni van a baráti körében. Így viccesen olcsó a szervíz!

Fenntartási költség (10) Évjárat 1984
Előző autója? Két kerék+egy kormány! Következő autója? Nem kispolszki, az biztos!
Verdikt (6.9/10)

Fiat 126 1972