Autók » Kia » Carens (2006-2012)

Carens CRDI 2.0 EX

Kellemes meglepetés

Igazi meglepetés autó. A Totalcar teszt hatására néztük meg (ez itt a reklám helye) és szerelem volt első látásra. A rögzítő fék nekünk is eresztet, lejtőn megállni figyelmesen kellett, de a 15.000 km-es szervizíg kibírtuk, akkor meg remekül beállították azóta nincs gond. A váltója kicsit furcsa nekem a Toyota lágysága után, mindig meglep milyen határozottan kluttyan be, de amúgy pontos. A belső tér nem egy extra dizájn, de ez nem volt szempont a lényeg, hogy praktikus, pakolható, élhető. Nagy, kényelmes, 4 felnőtt + 2 gyerek elfér benne. És nagyon megy. Cégautóként egy Avensis D4D 2.0 van mellette, hát van különbség a Carens javára.Az ESP remekül szuperál, legutóbb a standard hazai nyomvájús úton szakadó esőben tökéletesen korigálta a víztócsákat. Az üzemanyagtartály lehetne kicsit nagyobb, de ez már tényleg csak kötözködés. A szervíz olyan amilyen a magyar szervízek általában, plusz, hogy ha nem Mercivel megy az emberfia akkor kicsit másodrangú ügyfél, de azért kibírható.
2. felvonás. Túl vagyunk egy erdélyi úton 4 felnőtt, 2 gyerek, 1 baba +sok csomag felállásban. Nagy tetőbox kellett, viszont bent egész jól elfértünk a 7 ülésen. A fogyasztás sem ugrott meg, igazából nagyon nem is vettem észre változást. Az út hozadéka (vagy nem), hogy kb. 2 hónap (3 tankolás) múlva az üzemanyag tartályban levő szivattyú zúgni kezdett (3. sor ülés alja). Mint kiderült a tartály belső faláról a bevonat cafatokban leázott és a szűrőre rakodott. Előző tapasztalataim utá most a KIA Óbudához mentem, ahol korrekten, gyorsan (1 hét) alatt cserélték garanciában a szűrőt, és kitakarították a tartályt. Szerintük a jó román gázolaj lehetett, tény, hogy azóta nem voltunk ott, a leázás pedig megállt és nincs probléma. A 30.000 km-es szervízre is ide vittük nem volt gond, csereautó, korrekt hozzá állás volt ismét. A nyári horvát túrán motorhibát jelzett hazafele, de gond nélkül hazajöttünk. Itthon a szervízbe menet éktelenül kifüstölt teljesen váratlanul, lámpa elaludt, szervíz semmit nem talált, azóta megy. Allergiás lett valószínűleg a külföldi ízekre.

- üzemanyag szivattyú

Pappas
KIA Óbuda

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? Fabia Következő autója? Talán egy Kia?
Verdikt (7.8/10)

Kia Carens 2006 (2007)