Autók » BMW » 5 (1995-2003)

5 530d individual Touring

Ha szereti az ember, ő is viszont szeret

Nem én tartottam fenn, hanem apám, így elfogulatlanul tudok a fenntartásáról beszélni. Átlag 10 liter körül evett, úgy hogy nem volt mindig könnyű a lábam. Ha a hülye Suzukis szemétkedett azért lealáztam, 200 lóval nem volt nehéz. Egyébként nem gyilkoltam máskor soha. Egyszer mértem vele 23l-es fogyasztást úgy, hogy lámpától lámpáig padlógáz, és akkor csak azt az intervallumot mértem, tehát 23l-nél többet nem képes megenni. Városon kívül 6,5l-ből kijött 3000ccm-s létére és tökéletes kényelemben lehetett vele utazni az ország egyik végétől a másikig egy seggel. És még csak el sem voltam gémberedve. Szépen szóló hifivel, TV-vel, és telefonnal gyorsan telt az idő. A navival pedig képtelenség volt eltévedni. Bárhová mentem, nem vallottam vele szégyent, nem kellett soha mentegetőznöm h miért ilyen autóm van, ami nem elhanyagolható. Ha a haverokkal elmentünk bulizni akkor is meg lehetett vele jelenni bárhol, de ha kitaláltuk hogy inkább egy elegánsabb étterembe megyünk vagy elegánsabb buliba mondjuk szilveszterkor, akkor sem kellett szégyenkezni, legfeljebb csak azért, mert fejenként nem 4 csajjal mentünk egy ilyen autóval. Ahogy a totalcar BMW 530d tesztjének alkalmával mondták: ennél jobb autó nem is kell. Az alkatrészek nem túl olcsók, az tény, mert egy sima matt fekete műanyag tükörburkolat festetlenül 7000ft volt + festés, de az ember hajlandó annyit áldozni a szerelméért. Egy asszony se jön ki olcsóbban havonta, és ha a barátnő által nyújtott örömök és a BMW-m között kell választanom hát inkább maszturbálok. A másik dolog pedig h a csajok is igen igen szeretik ha a fickójuk egy ilyen autóval húzgálja őket. Nekem sose bánták. Ja és nem vagyok egy adonisz! Mi egy magán szervizbe hordtuk, tehát nem hivatalos szervizekbe, mert azok tetvek (tapasztalat). Találtunk egy jó szakembert, aki az alkatrészt meg is vette és be is szerelte olcsón, és semmi baja az autónak. Viszont diagnosztikát azt kell vele csinálni, mert ha nem töli ki egy program az adatokat akkor képes egy hibát reprodukálni!!! De nem lehet rá haragudni. Nagyon szerettem. Soha nem volt piszkos. Ha egy kis kosz került rá már mostam. ha egy kis port láttam a műszerfal tetején már mosás, szilikonozás, de megérte, mert ha szereti az ember, akkor ős is viszont szeret. Ja és nem azért beszélek róla múlt időben mert eladtam, hanem mert apám elkobozta. Azóta sem tettem túl magam ezen a traumán.

- Mióta megvan csak tükörburkolatot kellet cserélni, mert hát Magyarországon még az egyszer használatos ezüst színű BMW tükörburkolatnak is lábakél, akkut, mert az még gyári volt.

magán szerelőhöz hordtuk házhoz, ahogyan azt leírtam. De nem mindegy hova visszük, mert érteni is kell hozzá. Ja és a DIAGNOSZTIKA!

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? 318i Következő autója? 530d (E60)
Verdikt (6.8/10)

BMW 5 1995