Autók » Citroën » Bx (1982-1994)

Bx 1.8 TD

Detti

Az elmúlt 3 évben 6 db Bx-em volt. Csupán azért mert gyakran töröm őket, és anyagilag kifizetődőbb egy újat beszerezni, mint javítani. Ott kezdődött, hogy a már meglévő 2db autóm mellé (opel vectra 2.0i és Citroen zx 1.4i) szerettem volna egy igénytelen dízel valamit munkásautónak. Ekkor szólt egy barátom, hogy van egy 87es 1.9 D bx a családban 2 éve lejárt vizsgával és meg akarnak szabadulni tőle. Így tettem szert 40 000 forintér az első Bx-emre. Ezt követően 25 000 forintomba került levizsgáztatni és egy 5ös volt a zöldkártya. Mondanom sem kell, hogy utána a másik 2 autóm nagyon ritkán volt használva. Annak ellenére, hogy ez a Bx egy igazán szakadt példány volt 400 000km-rel, 4db elektromos ablak, kpi zár és napfénytető volt benne. Kérdezték sokan hogy miért ezzel a "szarral" járok mindenhova... Mert 4-5 literes fogyasztással a világ végére elmegy, -30fokban is első izzítás után pöccre indul, igaz nem egy rakéta, de lehet vele meglepetést okozni, karbantartást egyáltalán nem igényel, rettenetesen kényelmes és annyira ronda, hogy már szép. Nagyon szerettem az állítható hasmagasságot, ugyanis szerelőállásban bárhol elmegy annak ellenére, hogy egy elsőkerekesről beszélünk. Egyszer sikerült vele elakadnom a Bakonyban a Cuha patakban. Egy 2006os évjáratú full full full extrás Nissan Navara sietett segítségemre, de sajnos nem jutott el odáig ahol a Bx elakadt... Végül egy parancsnoki UAZ húzta ki (el lehet képzelni, mire képes egy összkerekes 1.9 GTi difizárral...). Később 70kmH h val egy töltésen történő átugratás után kiszakadt az első futómű. Ezek után volt mégegy 1.9D egy nagyon makulátlan állapotú sok extrával ellátott szép példány, csak elég hamar nekiment egy fának, ezáltal a motor kishílyán az utastérbe került. Beszereztem újfent egy szürke 1.9 D-t amit nem sokáig használtam, mert fapados volt és 2x annyiért elvitték mint amennyibe került. Ezekután volt egy 1.8 Td-m rövid ideig, majd egy 1.7 D fehér színű 87es. Ez volt a leg gusztustalanabb fapadosabb bx-em az összes közül de imádtam. Összetörött. A mostani is egy 1.8 TD (Abs, szervó, 4 el. ablak, ködlámpa, színre fújt lökhárító, plüss belső) Most már nem munkásautónak használom. Vigyázok rá, mert megérdemli. Remélhetőleg hosszabb életű lesz mint az előző 5 összesen. Összességébe a Bx-ről rosszat mondani nem tudok... Arra a célra, hogy kis fogyasztással kényelmesen eljusson az ember A-ból B-be tökéletes. Terepképessége mint említettem kiemelkedő. Még egy nagyon jó tulajdonságuk van, mielőtt kifogy az üzemanyag kicsit meg-megtorpan, ezután még képes akár 20-30km megtételére, majd kb még 8, 10x újraindítható, ezzel újabb 10-15km-t megy. Tapasztaltam párszor :) :)

- Féltengely csukló törés a 6 Bxem közül 4en bekövetkezett, egyébként semmi jelentősebb alkatrész nem hibásodott meg.

Citroen Tibi Nagybajcs. Normális áron jó munka és minden alkatrész megtalálható nála bontottan.

Jómagam

Fenntartási költség (10) Évjárat 1992
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 120000
Előző autója? sokféle Következő autója? Citroen Xm és mégegy Bx munkásnak ;)
Verdikt (8.7/10)

Citroën Bx 1982