Autók » Peugeot » Partner Tepee (2008)

Partner Tepee 1.6 16V 90 LE

Tágas családi orszlán

Gépkocsi cserénkbe elég merészen vágtunk bele.(Külföldi nyaralás előtt 8 órával hoztam ki a kereskedésből. Bár az is igaz, hogy ha akartam volna a nyaralás után is átvehettem volna.)
1.5 éves 207.-met cseréltem le rá, kizárólag az abban lévő kevés hely miatt. Mikor hazaértünk észrevettük, hogy a hátsó üléssor egyes ülését előre döntő gomb nem működik. Telefon a kereskedésbe, alkatrész megrendelve, nyaralás után garanciában cserélték minden zokszó nélkül az ülés alatti kihúzható fiókkal együtt, amelyiknek a tartófüle el volt törve. Ezt csak hazaút után vettünk észre. (NEm is használtam a fiókot, valószínűleg a fül már törött volt, mikor elhoztam is.)
Az 1500 km.-es folyamatos autópályán nagyon jól viselte magát. Ha kellett jól húzott, ha kellett szép csendben tartotta a menet teljesítményeket. Átlagfogyasztását sikerült 7 literre kihozni. Mindez normál városi és nagyon rövid városon kívüli autózással felmegy 8 literre is.
Belülről szerintem és az azóta benne ülők szerint is tágas, igazi családi autó a sok tárolórekesz felét sem tudom egyenlőre kihasználni, de ki tudja. Apró dolgok, amelyek hiányoznak: Csomagtartóból 12V.-os ajzat, amelynek a helye megvan, de valamiért extraként sem rendelhető. A tükrök fűtése egy gombról működik a hátsó ablakfűtéssel, szerintem azonban mehetne külön is, bár lehet, hogy még egy gomb beszerelése költséges lett volna. A váltó elég hosszú úton jár, főleg a 207. után, de megszokható.
Mindent összegezve eddig rendkívül meg vagyok vele elégedve.

- Hátsó ülés soron a döntő gomb.
- Vezetőülés alatti rekesz tartófül törött.

Peugeot Carlion Kecskemét

Fenntartási költség (5) Évjárat 2008
Előző autója? 207 Következő autója?
Verdikt (7.4/10)

Peugeot Partner Tepee 2008 (2008)