Autók » Volvo » S40, V40 (1995-2004)

S40, V40 2.0

Belekell törődni

Az autógyártás egyik hulladéka, egyetlen előnye van mégpedig a megbízhatósága. Bármi romlik el rajta mindíg hazatalál.A legnagyobb probléma vele hogy a globalizáció csúcsán van az autó, mert ez egy svéd autó ami francia(Renault) motorral és váltóval van szerelve, japán (mitsubishi) fékekkel, olasz elktronikával, és telis-tele GM-es alkatrészekkel, és ami a lényeg hogy egy hüly? magyar megvette :) . De amin csodálkozom hogy az autószerelők nem halnak éhen. Kezdődött a hidrotőke cserékkel, ami szalonba aranyárban megy, szerelőnél sem olcsó de nem is tudta megcsinálni mert azóta folyik az olaj.Aztán olajfolyás megszüntetési kisérlet sok-sok kicserélt alkatrész, jópár elfogyasztott szerelő de semmi siker, következett a rejtélyes hátsó kopogás ami a fenmaradó szerelőket is mette jópár kicserélt alkatrésszel együtt (lengéscsillapító, porvédő, szilent) és az autó még mindíg kopog.Most jön a kedvencem kontroll lámpák: úgyéreztem magam mint a bucsuban, irány a szakszervíz, ahol 2 óra után közölték velem hogy nem tudnak komunikálni a CPU-val mert nincs hozzá műszerük, Volvoszervízben????? akkor hol van kérdem én?, irány az autovillamosság ahol elárultak nekem egy titkot, azota nincs égő a kontrollámpáknál.Következő gond nem fog a kézifék, ahol a 2,6 cm-es tárcsát kidobatták velem mondván ha aztakarom hogy jó legyen cserélni kell 40.000.- és nem jó. Hozzáteszem hogy az összes szerelő elkérte a kellő összege olyan munkáért amit nem tudott elvégezni. A váltókar kb. mint egy kenunak az evezőlapátja olyan szabadon jár, de már nem viszem senkihez inkább beletőrődök.De hogy nem csak rosszat a motorja kellően nyomatékos jól gyorsul. végsebesség.... azt nem tudom én GPS szerint 207-el mentem vele de még nem volt vége csak az erő volt kevés. Elől kényelmes hátul nehéz ki-be szálni, az AUT. klíma jól működik.Amit szeretek benne hogy minden helyzetből kijön és hazahoz, kevés olajjal, szikrázó fékkel, beállt hidrotőkével, sárba, hóba, maximálisan megbízom benne csak a hangokkal lámpákkal meg az egyéb problémmákkal nem kell foglalkozni bízni kell benne.

- Hidrotőkel 16db, váltó, szilent, lengéscsillapító, gömbfej, kézifék meg még egy csomó minden csak azokkal nem foglalkozom.

Volt már mindenhol, de minek?

Fenntartási költség (1) Évjárat 1997
Előző autója? colt Következő autója? Mazda Tributi
Verdikt (4.1/10)

Volvo S40, V40 1995 (2000 - 2004)