Autók » Tatra » T805 (1953-1960)

T805 T805 2545 v8

Katonai V8

15 év állás után fogtunk bele a felújításásba. Voltak gondok... a 15 év alatt többször is be lett indítva, de nem mozdult egy métert sem, idő közben a fékből elfojt az olaj, és ennek (is) köszönhetően a rendszer megakadt - egykörös dobfékes, szervó nélküli :) . Az összes munkahengert, főhengert hónolni kellett, majd polírozni. Természetesen ezt követte a motor rendbetétele. Nem volt vele különösebb baj, jóformán csak állítgatni kellett. Az AC-hez nehéz volt membránt és szelepeket taláni, de végül meglett.
A dupla megszakítós, akksis gyújtás tud néha örömet okozni, ahogy tette is... perpillanat jól működik.

A csőváz és a torziós rugók meglepően "kényelmessé" teszik. A kabin beltere puritán, de nem is cél a csilli-villi. Jelegzetes TATRA grafika mindenhol. Jó műszerezettség (olajnyomás, hőfok, amperek, km-óra). Elég picire sikeredett a kabin.

Terepen nincs akadály, kőkemény... portál hidak, felező, 4x4, diff.zár, brutális áttételek.
Viszont szinkronizálatlan 4 sebességes válto...:( váltókarból is van vagy 3+ diff kapcsoló, nameg egy kézifék rúd.

- AC pumpa, karbi, kisebb elektromos cuccok, gyújtás-megszakító, fék munkahengerek, főfékhenger, Szondás olajhőmérő vezetéktörése (máig keresem a megoldást)

Saját magam végeztem a szerelést :)

Fenntartási költség (6) Évjárat 1960
Előző autója? Patrol Következő autója? Nissan Patrol