Autók » Alfa Romeo » 159 (2005-2013)

159 1,8 GTI

Jogos hiszti olasz módra

Mint írtam már autókereskedő vagyok. Múlt héten csütörtökön begurult egy tűzpiros Alfa. Vezette egy hölgy, utasa egy férfi.
Kiszálltak és ott a placcon, a murván olyan veszekedést csaptak mint egy neorealista Fellini filmben ábrázolt olasz család. Egyetlen szó káromkodás nem hangzott el, de úgy veszekedtek (egymástól három méterre állva), hogy még a szomszéd autókereskedő is átcsődült. A kocsimosó fiúnk csak állt, tátott szemmel bámult, közben csizmájára csorgott a víz. Megmondom jól körbe néztem, hogy hol van a kandi kamera mert meg voltam győződve, hogy a Kész átverés újabb epizódját forgatják. De nem. Csak echte ungarische valóság showt láttunk. Kiderült, hogy apuci sznob. Nem kicsit. Nagyooón. Anyucinak vett egy tűzpiros Alfát mert az trendi a Beregszászi utca-Sasadi út felső vidékén. Anyu (kb. 35 éves) viszont üzletasszony, sok vállalkozással. Ő tartja el apucit aki harmadvonalbeli politikus és éppen önmegvalósítja önmagát.
Amikor a műsoruk végetért, anyu odajött és rendkívül hidegen enyit mondott : Melyikük itt a főnök? Olvassa ezt el és 20 percen belül kérek egy olyan autót ami nem romlik el. Odaadott egy rendkívül akkurátusan vezetett, összegyűjtött, szakszervíz munkafelvétel és munkalap gyűjteményt időrendbe rakva. Elhűltem. Mint kereskedő tudom, hogy az Alfák nem munkaautók, egy Alfa birtoklása nem arról szól, hogy mindennap megy. Aki Alfát vesz az nem Corolla megbízhatóságra vágyik, hanem élményre, különlegességre. Szerencsétlen nőnek az autó olyan munkaeszköze mint a golyóstolla és apucija felvágásiból Alfát vetetett vele pár éve. A három év alatt a kocsi kicsivel többet mint egy teljes évet volt a nőnél a többit szervízben töltötte. Eszméletlen összeget költött rá. Cserélt szakszervízt is, tehát nem érheti vád a nőt, hogy nem gondozta volna a kocsit. Nem néztem olyannak se aki túlhajtotta volna a kocsit. Kapott két ajánlatot tőlünk egy Forestert meg egy Avensist. A Forestert választotta. Retikülből kifizette az 1.4 milliós különbözetet. A helyettesem végig nyugtatta aput, hogy nem fog megállni az élet, ha anyu nem Alfából száll majd ki ezután. Az a süket pasi meg végig azt magyarázta, hogy mit fog szólni X felesége (X=politikus) ha az Ő felesége ezentúl nem Alfát hanem Forestert vezet. Ilyen pasitól el kellene válni. Újabb megerősítés volt, hogy a politikusokat a gyengébben eleresztettek közül választják. A nő lenyugodott, másnap átvette a Forestert, levizsgáztatva.

- Minden. Valóban. A hölgy tulaj mutatta a szakszervíz hibalistáit (többet) tényleg kb. 20-30 oldal. A két szervíz együtt, kb. 30 oldalon részletezte, hogy három év alatt mi romlott el.

Szakszervíz

Szakszervíz

Fenntartási költség (1) Évjárat 2007
Előző autója? 9000 Következő autója? Subaru Forester
Verdikt (2.6/10)

Alfa Romeo 159 2005 (2005)