Autók » Seat » Cordoba (1993-2002)

Cordoba 1,4 SE

spanyol zerge

Ebben a kategóriában szerthet? autó a néhány hibája ellenére.
Amikor megvettem a szüleimt?l garantált 45000 km.-el (akik újan vették) már volt egy alapjárat ingadozása amely egyre elviselhetlenné vált. Néha lefulladt a pirosnál f?leg ha el?z?leg magas fordulatról levettem a gázról a lábam. Ezekután felhívtam a szakszervízt (seat óbuda), majd közölték, hogy valószínüleg a folytószelep koszos és ?k kipucolják nekem kb. 30000-ért. Köszönöm, mondtam és azonnal felhívtam egy ügyes szerel?t aki otthon a garázsában egy csavarhúzó segíségével 1 óra alatt 3000-ért kipucolta a szelepet. A hiba megsz?nt.
A másik de legidegesít?bb hibája: a kuplung mocskos kemény. Az ember izomlázzal száll ki a kocsiból egy hosszú út után. Miután egyik téli reggelen benyomtam indulás el?tt és a bowden elpattant reménykedtem hogy a bowdencsere megoldja a dolgot. A szerel? 7000 (kiszállás, mukadíj) + 4000(bowden) ft-ot elkérve 1óra alatt kicserélte a madzagot, de a kuplung továbbra is nehezen benyomható maradt (igaz nem annyira mint el?tte).
A harmadik probémája a féklámpa. Állandóan mondták az ismer?seim hogy kiégett a jobb hátsó féklámpám. El?ször be is vettem de aztán rájöttem, hogy ha rákúrok egyet ököllel, újra szuperál. Valószin?leg a volkswagen konszern hibája mert el?z?leg egy vw polo classic 96-os autóm volt és annál is ugyanaz a lámpa szarakodott.
A hibái ezzel kimerültek egy aksi cserét leszámítva ami a rádió miatt is lehettett.
Leginkább azért szeretem mert 1400-as motortérfogatához mértem igen dinamikus, persze nem 4 emberrel. Összehasonlítva anyám 2004 VW polo 1,4-esével, a cordoba érezhet?en jobban ugrik.

- Folytószelep tisztítás
- Kuplung bowden